Hoşgeldiniz  

BRİKETÇİLERİN SORUNLARI MASAYA YATIRILDI

admin | 17 Kasım 2019 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Batman Belediyesi, Batman-Diyarbakır çevre yolu su kuyuları mevkiinde faaliyet gösteren bims, briket, parke taşı imalatçılarıyla toplantı düzenledi.

Toplantıya; Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Zeki Hedekoğlu, İşletme ve İştirakler Müdürü, Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü ile belediye meclis üyeleri katıldı.

Belediye toplantı salonunda gerçekleşen toplantıya, bu sektörde çalışan yaklaşık 30 firma yetkilisi katılıp, yer ile ilgili sorunlarını ve taleplerini ilettiler.

Mevcut yerin alan olarak yetersiz olması, su havzasına yakın olmasından dolayı yer altı sularının kirlenmesine ve şehrin girişinde olması nedeniyle de görüntü kirliliğine yol açtığını belirten yetkililer, bu sorunların çözümü için fikir alışverişinde bulunulduğunu belirtti. Toplantıya katılan imalatçılar, sadece Batman’a değil, bölgeye de hitap ettiklerini belirterek, hem istihdam hem de ekonomik açıdan Batman’a fayda sağladıklarını ancak kendilerine tahsis edilen mevcut alanın yetersiz olduğunu Batman’daki kurum ve kuruluşlardan taleplerinin; ulaşım, altyapı, enerji sorunu çözülmüş en az 200 dönümlük bir arazinin kendilerine tahsis edilmesi yönünde beklentilerinin olduğunu dile getirdiler. Belediye Başkan Yardımcısı Hedekoğlu da: “Belediye olarak bu sektörün gelişimi ve geleceği için tüm kurumların işbirliği içerisinde bu soruna çözüm bulmaları gerekmektedir. Batman Belediyesi olarak imkânlarımız ölçüsünde her türlü desteğe ve işbirliğine hazırız” dedi.

263 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.