Hoşgeldiniz  

BU ACIMASIZ ZAM VE VERGİLER NE ZAMANA KADAR DEVAM EDECEK

Halit BEYTÜT | 02 Şubat 2020 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

BU ACIMASIZ ZAM VE VERGİLER NE ZAMANA KADAR DEVAM EDECEK

İşsizliğin, ekonomik sıkıntının had safhaya ulaştığı ülkemizde şimdide ardı arkası gelmeyen vergilerle vatandaşın artık dayanamayacak kadar yük yüklemesine neden olan hükümet her nedense bu ülkenin vatandaşını kendine hizmetkar olarak görmeye başlamıştır.

Saltanat sürenler saltanatı kimin sayesinde sürdürdüklerini unutma afetinde bulunanların artık vatandaşın sırtından asalak gibi geçinmelerinin son derece can sıkıntısı yarattığını gözlemlemekteyiz.

Bu ülkenin insanı hiçbir iktidar döneminde bu kadar zor koşullar altına sokulmamış ve bu kadar acımasız zamlarla karşı karşıya gelmemiştir.

Kendilerinin büyük bir bolluk içinde yaşama nedenlerinin vatandaş olduğunu u8utan gaflet ve dalalet içindeki iktidar ne yazıktır ki artık vatandaşı nazarı itibaren almaktan bile imtina etmektedirler.

Ülkemin durumu son drece kritik bir safhada sürerken zatı muhterem maliye bakanı üzülerek ifade etmek isterim ki milletle adeta alay dercesine etrafı tozpembe göstermeye utanmadan sıkılmadan devam etmektedir.

İşsizler ordusuna her geçen gün yenirli eklenirken, vatandaşın rahat bir yaşam sürdürdüğünü sıkılmadan ifade eden iktidar yetkililerinin ne denli bir yanlışlık içinde olduklarını görmezlikten gelmektedirler.

Benim ülkemin gençleri kahve köşelerinde ömür törpülerken, zatı muhteremlerin çocukları denizlerde yatlar ve lüks yaşamla hava atmaktalar.

Yazıktır günahtır ülkem hiç bir zaman bu kadar kendi vatandaşını kendi encine böylesi lakayt olmamıştır.

Ülkemin vatandaşı artık sadece günü kurtarmaya çalışmakta ve yarınlarından hiçbir umutlu olmadığını hissetmektedir.

Bakanlar, atama ile gelmiş hiç bir zahmete katlanmadın dünyanın maaşları ile taltif edilirken, benim 40 50 yıl vatana hizmet etmiş vatandaşım emeklim sadece sadaka niteliğindeki zam artışıyla 8reva görülmektedir.

Nedir bu kadar gaddarlık nedir bu kadar nankörlük ve de nedir kendilerini iktidara taşıyan vatandaşına bu kadar acımasız zamları reva gören zihniyet.

Kendi vatandaşının sırtına yüklediği zam furyalarıyla. Acımasız vergilerle bellerini kıranların bu gün bu parlarla saltanat sürmesini feryat etmemek mümkün mü.

Ben ülkemin vatandaşına refah bir yaşam düzeyini gerçekleştirme adına hiçbir çalışmayı uygun görmeyen böylesi gaddar bir iktidara benim iktidarım diyemem demem.

224 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.