Hoşgeldiniz  

BU AYRIMCILIK NİYE?

Halit BEYTÜT | 28 Mart 2021 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Yapılan bir araştırmaya göre ülke genelinde maske takmayan, kurallara uymayan, sosyal mesafeyi ihlal eden 254 bin vatandaşa para cezası kesilmiş.

AK Parti kongrelerinde pandemi kurallarını hiçe sayıp salondaki tıka basa dolduranlara ise ceza yok.

Ne yani AK Partili olmayan ülke vatandaşları bu ülkeden sayılmıyor mu?

Böylesine bir ayrımcılığı bu ülkenin vatandaşına reva görmek en büyük haksızlığı bu kabul edilir bir durum değildir.

Kendi partilerine her türlü ihlali serbest bırakmak bu ülkedeki AK Partili olmayanlara karşı hasımane tutu sergilemek akıl karı değildir.

Ülkemin insanı arasına bu denli ayrımcılığı reva görmek, ülkedeki diğer yani iktidara gönül vermeyen kesimi yok saymak en büyük ihanettir.

Sindirme, korkutma teorisiyle ülke yönetenlerin tarihte ne acı sonlarla karşı karşıya kaldıkları hepimizin malumudur.

Haksızlıklarla insanları ayrıştırmak, ülkenin insanları atasına adeta nifak tohumlarını ekmek kimseye bir yarar sağlamayacağı gibi insanların arasına böylesine kabul edilemez bir ayrıştırıcılığı sokmak sadece keser döner sap döner, gün gelir hesap dönerin oluşmasına neden olur ki buda bu ayrımcılığa neden olanların hesap verecekleri dönem gelecektir.

Türkiye hiç bir dönemde bu kadar şahsilikle yönetilmemiş ve hiç bir zaman böylesine ayrıştırıcılığı bir yönetim tarzı ile karsı karşıya kalmamıştır.

Benim bu cennet misali ülkeme böylesine bir yönetimi layık görenleri tarih asla affetmeyecektir.

254 bin insana pandemi kurallarına uymadıkları için ceza kesen zihniyet, parti kongrelerinde binlerce insani kapalı spor salonlarına doldurup bununla da guru duyduklarını söyleyen liderin kendi taraftarlarına uyguladığı dokunulmaz zırhını hazırlayanlara ceza meza yok.

Bu nasıl bir haksızlık ve bu nasıl bir vurdumduymazlıktır anlamak mümkün değil.

Ülke insanı bu haksızlığa asla reva görülmemelidir.

Ülke insani böylesine bir ayrıştırıcılığı asla hak etmemiştir. B7 ülkenin insanına ne yapılmak isteniyor bilinmiyor.

Birileri koltuklarını kaptırmamak için baskıyla, sindirme politikalarıyla kendilerini kurtaracaklarını sanıyorlar ama bu millet ülke insanına yapılan bunca haksızlıkları giriyor ve kendi iradesini yansıtacağı seçim sandıklarının bir an evvel gelmesini bekliyor.

Zorbalıklarla iktidarı kaçırmayacaklarını iddia edenler eninde sonunda milletin özgür iradesi karsısında tarihi bir yenilgiye uğrayacaklardır.

Bunda ki kimsenin şüphesi olmasın.

Ben ülkemdeki tüm vatandaşlarımı seviyorum ayrıştırıcılığı bizim kitabımızda yazmaz yazamaz. Dileğim ülke insanına ayrıştırıcı gözle bakan zihniyet iflas eder.

71 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.