Hoşgeldiniz  

BU DA BÖYLE…

Muharrem BİTEN | 21 Ekim 2020 | Köşe Yazıları


Muharrem BİTEN
bitenmm@gmail.com

Sapıtmış bir topluluk, Allah tarafından cezalandırılır veya ne üstüne nede altına bizim hüküm koyma yetkimiz olmaması ile birlikte zahiren anlaşılabiliyor.

Örneklerinin en iyilerinden biri Lut kavminin başına gelenler ile ilgili meseledir.

Karanlık ve kötü bir yaşantı seçme iradesini kullanan biri için veya bir topluluk için felaha erme konusunda gayreti yoksa Allah da yardım etmez. Onun da iyi olma iradesini göstermesi gerekir.

Zalimin zulmünü alkışlamak zalimle aynı sofrada mazlumun veya mağdurun kanına kaşık sallamakla aynı anlama gelir.

Mağduriyetin tarafını ezip, kabanın, üçkâğıtçının, kaba kuvvetin ve şeytani kibrin tarafında olmak ve onun kılıcını çekerek Algı yapmak başlı başına Allah’a isyandır.

Kişilik yoksunu insanların zerre-i miskal haysiyet olmadığı gibi, arama niyetleri yoktur.

Taraflı tarafsız herkesin içinde mevcut duruma itiraz edecek kadar imkan ve mecali varsa, Allah’ın tarafını bırakıp bir tefeci imparatoruna sırt çıkma zilletini girmemesi gerekir.

Batman’da Bismil’de Kızıltepe’de, Şanlıurfa ve tüm ilçelerinde furuat ve tefferuat hepsi tefecinin tekeline geçti.

Ne bölgede nede herhangi bir yerde tefeciliğin bu kadar yaygın ve pervasızca saldırgan olduğu başka dönem olmamıştır. Bilinçaltında sadece insanların emeğini sömürmek üzere kurgulanan bu şeytanın çocuklarının önünü alacak formül hala icat edilmemişse pek de umut verici bir ortam yoktur demektir.

Tefeciliğin bu kadar revaçta olduğu ve tefecinin saygı gördüğü bu saçma sapan halkın çocukları da bu modaya uyarak ellerine geçecekleri ilk para ile tefeci sıfatını kazanarak toplum Ahlak ve kültürüne bir darbe daha olmuş olacaktır.

Eğer siz tefeci işi koruyup savcılıklara bildirmezseniz, sonunuz da tefecilere tüm malını kaptıran ve namusunu koruyamayan olursunuz.

Eğer siz toplum içinde tefeci denen ahlak yoksunu lağım fareleri ne değer verirseniz sizin çocuğunuz yarın tefecinin çocuğunun lağım faresi haline gelir.

Eğer siz, kişilik ve onurumuzu tefecilere kaptırdığınız da haysiyetiniz ile birlikte şerefiniz de gider.

Eğer siz adalete yardımcı olmayıp tefecilere yönelirseniz, siz de tefeciden daha fazla belalara duyar olursunuz.

Başınıza gelebilecek tüm belalar kendi eliniz iledir. (Kur’an i kerim)

Bu lağım faresi tefecilere karşı savaş açmadığınızda Allah ve Resulü bu savaşın ortasında terk etmiş ve gemiyi terkeden ilk fareler siz olursunuz.

Şimdi, onurlu davranma zamanıdır.

Namus ve Ahlak üzere kendi kişilik ve karakterinize sahip çıkarak bu tefecilik yapan alçakları Cumhuriyet Savcılarına şikayet etmelisiniz.

Cesur ve yürekli insan bir kez olur, ama alçak ve korkak kişi her gün ölür.

Bu da böyle bilinmeli ki; eğer sen hala o fareleri koruyorsan bir gün gelecek seni savunacak ve koruyup kollayacak birisini bulamazsın…

61 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.