Hoşgeldiniz  

BU DİNİN ADALETE İHTİYACI VAR

Muharrem BİTEN | 30 Temmuz 2019 | Köşe Yazıları


Muharrem BİTEN
bitenmm@gmail.com

 

Asıl konu, enerjidir. Son iki yüzyıldır, Ortadoğu’daki savaşların ana kökeni enerjidir.

Din âliminin bu kadar cahil, bilimden sanattan teknolojiden uzak bağnaz ve zalim toplumları meydana getirdiğimiz bu süreci Avrupa ve ABD’de iliklerimize kadar soyulduğumuz çağı yaşıyoruz.

Bir din peygamberinin vasıta olduğu öğretilerin bu kadar gerisine nasıl düştü.

Hesap vermek durumunda bile kendini hissetmeyen bu ümmetin cehaletine şapka çıkartıyorum.

Hem zalim hemde zalim den yana, hem cahil ve alternatif sahte din öğreticilerini Hayatın gerçeği hale getirmek hainlikten başka bir şey değildir.

Mollaların, sahte hocaların ki İslam’da din adamı müessesesi yasak olduğu halde din adamı ruhban sınıfı, şeyh, seyda, hazret ve daha saçma sapan hurafe makamlarla bu halkın iliklerini emmenin jatillikten daha şeytani bir durum olduğunu bu murit kafali cahiller sürüsüne anlatmak gerekir.

Bilimi bırakıp, fen okullarını azaltıp imam hatipleri çoğaltarak zaten yeterince cahil bu halka kafatasçı daes kafalı yaratıklar yaratmanın anlamını bilmiyorum.

Bizim bankamatik gibi bu ruh bana emeğini yedirmeyecek bir ümmet yaratmamız gerekirken, sahte ve Allah düşmanı din adam/atını menfaat odaklı toplum önderi yaptığımızda, peygamber Muhammed gibi bir Medeniyeti iyi anlamış yeni bir lider geleceğinin müjdesidir.

170 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.