Hoşgeldiniz  

BU DUYARSIZLIK NEDEN?

Halit BEYTÜT | 05 Nisan 2021 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Bakıyorum da benim ilimde hayat pahalılığı almış başını gitmiş, işsizlik artık katlanamaz duruma gelip artmış, zam furyaları altında artık evine zorunlu tüketim emtialarını götüremez hale gelmiş, fakru zaruret dört bir yanımızı sarmış, kenar mahallelerimizde evlerine ekmek bile götüremez duruma düşen insanlarımız fakirliğin pençesinde kıvranıp durmuşlar da kimsenin bunlardan bahsetme gereğini bile duymaması bizim ne kadar duyarsızlaştığımızın göstergesi olmuş.

Bizler her demde halkımızın gözü, kulağı, dili olduğumuzu söyler dururuz da toplumun içine düştüğü kanayan yaraya parmak basma gereğini bile duymamış olmamız topluma karşı da ne kadar duyarsızlaştığımızındı bir kanıtı olmuştur.

Binlerce üniversite mezunu olmuş pırıl pırıl gençlerimiz ne yazıktır ki kahve köselerinde ömür tüketmeye mahkum edilmiş, yarınlarımızın teminatı dediğimiz gençlerimizin işsizlikten beli kamburlaşmış da bizler bu gençlerimizin sorunlarını bile dillendirmekten kaçınıyoruz.

Bu kadar duyarsız olmak, bu kadar perişan duruma düşmüş insanımızın sorunlarına değinmemek bizim basın anlayışımıza asla sığmayan bir tutumdur.

Neden sorunları file getirmiyor, neden zam furyası altında inim inim inleyen ve feryat eden insanımızın sesine kulak vermiyor, neden bu perişanlığı dile getirmiyoruz anlamak mümkün değil

Batman yaşanılır bir il olmaktan çıkmış, batmanda işsizlik artık dayanılmayacak boyutlara ulaşmış, fakirimizin devlet tarafından verilen yardımlar artık Suriyelilere aktarılmış, kendi fakirimizi doyuramazken ülkemize gelip karargah kuran Suriyeli sığınmacıları el üstünde tutup kendi yoksulumuza üvey evlat muamelesini reva görmeye başlamışız neden?

Batmanın artık en büyük sorunu ne yazıktır ki işsizliktir. Bunun çözümü olmadan hiç bir güzellik anlam taşımaz.

Dileğim özellikle yerel basınımızın da artık ilimizin kanayan yaralarına parmak basması ve bu konuda gereken duyarlılığı ortaya koymasıdır.

 

74 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.