Hoşgeldiniz  

BU GİDİŞ NEREYE?

Muharrem BİTEN | 07 Temmuz 2019 | Köşe Yazıları


Muharrem BİTEN
bitenmm@gmail.com

Bizim bahsettiğimiz siyaset üstü bir tavırdır. Kimsenin neden bu kadar her şey kötüye gidiyor demesini ve bu anlamda paniklemesini haksız bir vaziyet olarak algılamayın. Sanki hiç bir şey kontrolde değilmiş gibi, uzay boşluğunda bir meteorun savrulması gibi savruluyoruz. Cebinde olmayan, mal varlığı olmayan ve iyi kötü bir gelir kaynağı olmayan biri için bunun analizini beklemek de hayal olur. Ama çalışan, çalıştıran ve ekonomi içinde aktif olan birinin bu gök cisimciğinin nasıl bize çarpmak üzere geldiğini görür.

Ekonomiyi kurtarmak vatani kurtarmaktan daha önemli bir hal aldı. Vatandaş hangi eylemin daha öncelikli olduğu konusunda kafa karışıklığı yaşamaya başladı. Sebeplerini bir türlü çözemediğimiz ve artık yazmayı da çok tekrarlandı diye utandığımız “üretim siz bir ülke olduk tıpkı Arap in ülkesi gibi’” ve kabaca artık yorulduk diyor. Toplumu çok sıkmamak gerekir. Patlak verir ve bu patlak, tüm organları patlatarak kapanamaz yaralar açar. Bir daha toparlayamazsak, birileri bizim adımıza toplar. Bu genç kızların boynundaki akıl taşları gibi tüm değerlerimiz yerlere saçılır.

Komsularımızın ekonomimize bakarak bizi değerlendirdiği, bizim de en büyük toplumu birleştiren yapı taşının da ekonomi olduğunu bilmemiz gerekir. Her biri timsah gibi bizi bekleyen dış tehlikelerin kötü ve yönetilememiş bir ekonomi sonrası olacağını unutmamak gerekir. Esas bizi biz yapan değerleri bir kere kaybetmeye başladık mı bir daha bizi bir çimento beton haline getiremez.

160 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.