Hoşgeldiniz  

BU GİDİŞLE GRAMAJA DÜŞECEĞİZ GİBİ…

Halit BEYTÜT | 29 Kasım 2021 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Zor koşullarla karşı karşıya kalan vatandaşlar artık ürünleri kiloyla değil gramla alır hale getirildiler. Zamlarla bunalan halk, çarşıda pazarda zorunlu tüketim ürünlerini kilo ile almanın hayal olduğunu bu kaldırılamaz pahalılık karşısında artık gramla ürün almak talihsizliğinde bulunduklarını ifade ediyorlar.

Buna mukabil bazı iktidar vekillerinin de bu durum karşısında abuk sabuk söylemleriyle vatandaşla alay etmekten bile sakınmıyorlar.

Biri çıkıyor 2 domates alın diyor, biri utanmadan sıkılmadan 3 adet biber alın diyor yani vatandaşa 2 domates ve 3 biberle yaşayın deme gafletinde bulunuyor.

İnsanlarımıza böylesi akil almaz tavsiyelerinde bulunanlara bu millet gereken yanıtı eninde sonunda verecektir. Bundan da kimsenin kuşkusu ve endişesi olmasın.

Benim ülkemin aziz vatandaşına böylesi akıl almaz tavsiyede bulunan zati muhterem sözde milletin vekili olduklarını iddia edenleri bu millet asla affetmeyecektir.

Karınları tok sırtları pek olan bu vekillerin milletle alay edercesine yaptıkları akıl almaz söylemleri milletin gazabından kesinlikle kurtulamayacak ve gereken yanıtlarla karsı karsıya kalabileceklerini unutmasınlar.

Millete 2 domates 3 biberle karninizi doyurun demeye getiren ama milletin oylarıyla bu makamlara gelenlerin millete bakış açıları artık gün gibi yüzeye çıkmıştır.

Millet ne yapacağını yarını nasıl çıkaracağını göz ardı edenler bu milletin vekâletine asla layık olmadıklarını da göstermekten çekinmez oldular.

Vatandaşın sesine, feryadına kulak asmayıp sadece birilerine yaranabilme cabası içinde olanlar bilsinler ki keser döner sap döner gün gelir hesap’ da dönecektir.

Eti bir tek kurban bayramında görenlerin halkın hayat seviyesini yükselteceğiz diyenler 20 yıldır yapamadıklarını simdi mi hatırladılar? Ama millet onların bu söylemlerine de artık inanmıyor ve onlara güvenmiyor.

Bu millet bunları hak etmiyor. Bu millet korkunç bir denizde dalgalarla boğuşan ve batma tehlikesi geçiren bu gemi artık tek kurtuluşu yanaşacak bir liman arıyor haberiniz olsun.

94 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.