Hoşgeldiniz  

BU GİDİŞLE KORONAYI ATLATAMAYIZ..

Halit BEYTÜT | 21 Mart 2021 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Yapılan tüm ikaz ve uyarılara rağmen üzülerek ifade etmek isterim ki Batmanda maske takmamakta ısrar eden o kadar çok duyarsızlar var ki her geçen gün sayıları artarak devam ediyor.

Yaza yaza bıktım usandım cezai müeyyide hayata geçirilmediği sürece bu duyarsızlara, daha da yenileri eklenecek ve mavi olan rengimiz ne yazıktır ki yine kırmızı renge dönüşüp yine kısıtlamalarla baş başa kalacağız.

Tüm yetkili mercilerin bu konuda mutlaka ama mutlaka sıkı bir denetim ve cezai müeyyideyi uygulama gereğini duymalarının kaçınılmaz olduğunu bir kez daha vurgulamakta yarar görüyorum

İlimizin her yerinde maske takmadan dolasan o kadar çök insan oluştu ki bularak, artık dur demenin zamanının geldiğini ifade etmek istiyorum.

Başta ilimizin mülki amiri ve Belediye başkan vekili Sayın Hulusi Şahin’e sesleniyorum günlerdir çarşılarımızda ve sokaklarımızda kuralları hiçe sayıp hem kendi sağlıklarını hem de toplumun sağlığını hiçe sayan bu kural tanımazlara mutlaka ama mutlaka gereken cezaların uygulanması yönünde gereken talimatları verme özverisinde bulunmasını istirham ediyorum.

Batmanda kural tanımayanları durdura bilecek en büyük önlem cezai müeyyideler olacaktır. Bizler bu ilin yasayanları olarak sağlığımıza en büyük darbeyi vurmaya çalışan bu kesime artık meydan bos bırakılmamalı diye düşünüyorum.

Sayın valimizin bu konudaki hassasiyetini takdir ediyorum ama gerek emniyet yetkilileri ve gerekse de belediye zabıta ekipleri üzülerek söylemek isterim ki maskesiz dolaşanları ikaz bile etmediklerine tanık oluyoruz

İlimize yeniden kısıtlamaların gelebileceği ihtimali her gecen gün daha da artmaktadır bu da ilimizdeki vakaların artmasına neden olacaktır endişesini yaşıyoruz yenide kapanma demek yine esnafımızın perişan olacağı, kahvelerimizin kapanacağı düğün salonlarımızın yenide hüzün evine döneceği anlamına gelecek ki buna da artık can dayanmayacak yine halkımızın evlerine kapanacağı için de hayat ve yaşam yine anlamsızlığa uğrayacaktır.

Virüs illeti ülkemizin her tarafında cirit atmakta alacağı canları seçmeye devam etmekte, buna rağmen bizim bazı sağlık düşmanı haddini bilmezler ne yazık ki adeta virüsle alay edercesine uyulması gereken kurallara uymamazlıkta ısrar edip ilimize de en büyük ihaneti yapma cüretini gösteriyorlar

Bu yüzden ben özellikle yetkililerimizin vakit geçirmeden harekete geçmesinin kaçınılmaz olduğunu ve bu vurdumduymazlık içinde olanlara kesinlikle ceza uygulamacının olmazsa olmazı olmalıdır.

61 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.