Hoşgeldiniz  

BU GİDİŞLE MAVİ KATEGORİYİ KAYBEDEBİLİRİZ…

Halit BEYTÜT | 12 Mart 2021 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Son günlerde ilimizde artış kaydeden vakalar gelecekte maviye bürünen ve bizleri bir hayli sevindiren kısıtlamaların kalkmasının pandemiyi bitip sanan ve kurallara uymamazlığı kendilerine alışkanlık yapanlar yüzünden kaybedebileceğimizin endişesini yaşıyoruz.

Yapılan tüm ikaz ve uyarılara rağmen hala maskesiz dolaşanların arttığına tanık olan biri olarak, hem sosyal mesafeyi dinlemeyen hem de toplumun sağlığını hiçe sayanların sayısı artmaya devam etmekte ve bu gidişle de yeniden kapanmaya doğru gidebileceğimizin isabetleri görülmeye başlamış bulunmaktadır.

Özellikle 4 yolda bulunan ve koçerler kahvesi diye bilinen yerde yüzlerce insanın maskesiz oturduklarına tanık olmak denetimlerin ne kadar yavaş gittiğinin bir göstergesi olmuştur.

Yeniden evlere kapanmak, hafta sonları sokağa çıkma yasaklarının yeniden uygulanmaması için gerek basın yoluyla ve gerekse de hem belediye hem de emniyet teşkilatı memurlarının ikaz ve uyarılarını duymamazlıktan gelen bir kesime artık gereken cezai müeyyidelerin uygulanması gerektiğini bir kez daha hatırlatmakta yarar görüyorum.

Batmanımızın yeniden kırmızı renge bürünmesine neden olan ve esnafımızın, binlerce kıraathane ve kafelerimizin yeniden kapanmasına neden olabilecek bir tutum sergileyen bu kural tanımazlara toplum olarak da gereken tepkilerimizi ortaya koymanın kaçınılmaz olduğunu özellikle vurgulamak isterim.

Neden uymazlığı benimsiyor ve neden toplumun sağlığına gereken itinayı göstermez ve her şeye rağmen bildiklerini okumaya devam eden bu duyarsız kesime artık dur demenin zamanı gelmiştir,

Bu vurdumduymaz kesimi durdurmanın tek yolu sıkı bir denetim ve hiç açamadan gereken cezai müeyyideden kaçınmamakla mümkün olabilecektir.

Bu konuda gerek belediye zabıtası ve emniyet yetkililerimizin son derece ciddi bir denetim mekanizmasını ivedilikle hayata geçirmeleriyle mümkün olabileceğini hatırlatmakta yarar görüyorum…

80 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.