Hoşgeldiniz  

BU GÖK KUBBEDE…

Muharrem BİTEN | 04 Haziran 2020 | Köşe Yazıları


Muharrem BİTEN
bitenmm@gmail.com

Dünya dönüyor, tertip saat yönünün tersinden ve ben sana yol bulamadım.

Karanlıklar şehrinden aydınlıklar yol bulmadayım.

Gel gör beni şair olamadan aşık olmuş ozan gibiyim.

Kara kara yapraklı kara kaplı bir defter önüme gelince bir bilsen nasıl korktum.

Gün gelir seni bulurum ümidi ile ne de çok hayal kurdum.

Pare pare olmuş yüreğime derman olamadın.

Beş para etmezsin bendeki bu alçak gönüllülük olmasa…

İşte hayatın renkli anları böyle sıralanıyor. İnsan, insanlık tarihi boyunca kendi ruhsal durumunu gözlemleyebilmiş bir varlıktır.

Tanrısal tüm güçleri içinde tutan ve şeytani kibir ile yoğurduğunda melanet olan, rahman olmak istediğinde de melekut seviyesine çıkan bu varlık, bu değişken dünyanın en yırtıcı hayvanlığından en masumane canlısı haline de gelebiliyor.

Bazen insanın kini nefreti ve kabalığı onun da ölümlü bir canlı olduğu fikrini unutturuyor demek ki. Ama aynı insan dünyadaki zenginlerden iken malını bağış kurumlarına veya fakir yardımına koşacak ahlaki değerlerle de süsleyebilen bir varlıktır.

En iyi varlık iken, alçalabilen insan, varlık sebebini ve Allah olgusunu kaybettiğinde, esfelessafilin durumuna düşmektedir.

Allah, adalet, ahlak ve akıl denklemini iyi çözümleyen biri hata yapma çukurunda uzak kalabilir.

Fakat bu 4 ana madde üzerinde ki bu 4 öğeyi daha sonraki bir yazıda tek tek açıklayacağımdan şimdilik bunlarla bağlantıda kalmak ve sinyalleri buradan almak üzere insanı kamil olma haleti oluşur.

Kimsenin olmazsa olmazı 1. Ve 1 olan Allah bağlantısını gerçekçi mi veya sanal alemde iş olsun diye mi sahiplendiğimizi de en iyi görenin gözleri daha iyi görür ama, bizim de çok dikkat etmemiz gerekir.

En iyi gören o, bizim amacımızı bilir, biz de bilelim diye bunların “ALDATICI ALLAH’IN ADINI KULLANARAK SİZİ ALDATMASIN” ayetindeki müthiş tespitini de önümüzde bir siper oluşturarak bizi uyarıyor. Ama eğer sizden hiçbir şey talep etmeyenlerin ardından gitmeyi hoşgörüsü de verilmiş bir izin olarak görmek gerekiyor.

Sevdalıların ‘ ENEL HAK’ dediklerine kızmıyor ama, kendi heveslerini ve şeytani emellerini üzerimize tatbik edenlere karşı hiç merhamet de göstermiyor.

Gücün sahibi SEVDALILARIN EN SEVDALISI iken aşka ve şiire samimiyete inanmayan ve bunu menfaatleyenlerin karşısında keskin bir kılıcın taze peyniri böler gibi karanlıkları aydınlardan koparıveriyor.

193 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.