Hoşgeldiniz  

BU GÜNLERİDE ATLATACAĞIZ ALLAHIN İZNİYLE…

Halit BEYTÜT | 18 Nisan 2021 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Zorlu ve son derece meşakkatli günlerden geçiyoruz.

Pandemi illetinden kurtulmak ve özlemini çektiğimiz normal yaşama dönebilmemiz için artık her türlü kurallara uymamız olmazsa olmamız olmalıdır.

Günlerce maskesiz, sosyal mesafelere ve hijyene dikkat etmemiz gerektiğini yazıp durduk ama pandemi illeti yokmuş gibi davranan dik kafalılara pandeminin vahametini anlatamadık ve mavi renge bürünen ilimizin tekrar sarıya dönüşmesine engel olamadık.

Bu nedenle yüzlerce vatandaşımızın hayatını yitirmesine neden olan bu virüse karsı gereken önlemleri almamız kaçınılmaz bir hal almıştır.

Pandemi yokmuş yada bitmiş gibi davrananların hem kendi sağlıklarını hem de toplumun sağlığını tehlikeye attıklarını hala anlayamamış olanların artık aklını başlarına almaları ve uygulanmak istenen tüm kurallara uymaları en büyük dilek ve temennimizdir.

Bizler hem kendimizin ve de toplumun sağlığını düşünerek hareket etme gereğini duyduğumuz surece bu illeti de atlatıp özlemini çektiğimiz normal yaşama kavuşacağımıza olan inancım sonsuzdur.

Yeteri artık kendimize gelelim ve bu illet virüsün üstesinden gelebilme erdemliliğini ortaya koyma özverisinde bulunalım.

Batman eninde sonunda kaybettiği mavi rengine tekrar vatandaşlarımızın hassasiyetle kurallara uyması halinde yeniden kavuşacağımıza içtenlikle inanıyorum.

Yeter ki Batmanlı hemşerilerimiz alışkanlıklarını bir kenara itip kurallara sımsıkı sarılabilsin ve gereken titizlikle toplum olarak bu virüsten kurtulma azmini ortaya koyabilsinler.

Tüm Batman halkı olarak el ele verip gereken titizliği hep birlikte gösterip birlikteliğin en güzel örneğini sergileyelim ve hep birlikte normal yaşamımıza kavuşma sevincini yasayabilelim.

Ben bu zorlu surecide atlatacağımıza ve yeniden bugün gidemediğimiz taziyelerimize, düğünlerimize, yeniden bir araya gelip hasretleri gidereceğimize inanıyorum.

38 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.