Hoşgeldiniz  

BU HAYATTA NELER NELER OLMUYOR Kİ

Muharrem BİTEN | 17 Aralık 2020 | Köşe Yazıları


Muharrem BİTEN
bitenmm@gmail.com

Çoğu zaman insanlar,  yardım ettikleri insanlardan zarar görür. Bu zarar, en yakınındaki biri ise boyutu daha büyük oluyor. Asla bir daha yapmam dediğin her şeyi bir daha, bir daha yaparsın.

Hilelerini, düzenbaz kıllarını, şeytani emellerini ve tenezülcülüğünü gördüğün halde bir daha şansını denemek istersin.

Olur ya!

Bu sefer düzelmiş olsun dersin, beyhude!

Her seferinde farklı birine yardım ettiğinde, sorunların ve çevrendeki problemleri de bir Hüyük gibi büyütürsün. Tuhaf ki nasıl tuhaf gönlünce birine yardım ediyor ve karşılık beklemiyorsun.  Ama ondan darbe üstüne darbe, ihanetin bini bir para.

Yardım ettiklerine karşı çok seçici olmalısın, olabildiğince merhametli ama oldukça onu çözebilmiş olmalısın.

İnsan kendi çevresine faydalı olmak zorundadır.

Toplumuna, örfüne, ailene sahip olmanın yolu bu bedbaht ve kişiliksiz insanlara acımak ve onları silik ve kişiliksiz kabul etmek üzere ciddiye almamaktır. Küçük beyinler şahıslarla uğraşır ve kitle yerine şahısları kendi dünyasına problem yaparak hem kendi geleceğini de ipotek altına alır.

Fikir üretmeyi bilen insanların, toplumu yapılandırırken mutlak suretle şahıslar yerine fikri dünyada isim bırakması gerekir.

Kabiliyet yoksunu, topluma zarar dışında, herhangi bir katkısı olmayan yitik şahısları kal’â almak zaten başlı başına bir kayıptır.

Toplumu yapılandırmada fikren topluma yaralı şahıslara, toplumu daha iyiye yöneltecek projelere sahip olmayı hedeflerinin arasına almak gerekiyor.

Hakkında üç dakika konuşmak bile zül olduğunu bildiğimiz insanların, bizi toplum önünde kendi seviyelerine çekmeye çalıştıklarını ve bunlarla aynı zeminde bulunmayı zül kabul etmek gerekir.

Daha çok faydalı olacağımız bir alanda toplumsal projelere imza atmak varken, kendimizi bu akıl fukarası ve Beyonce yoksul ve çirkin kişiliklere aynı seviyeye getirmeyi asla kabul edemeyiz.

Birilerinin bizi bu hayata dair her şey zehirdir ve bu birden sende almalısın.

Fikrine götürmeleri doğru değildi.

Çözümlemeleri olan, hayatı şık hale getiren birileri olmanız için aklıselim ve mantıklı davranarak toplumdan soyutlanmış aptallarla aynı kefeye girmeden ve arkamızdan ne olacaktı ne oldu dememek üzere bu hayatta neler neler oluyor kanaatini oluşturmalıyız.

Herkesin bizden beklediği bu hayatta neler neler başarması ki demesini sağlamalıyız…

115 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.