Hoşgeldiniz  

BU KİMİN TALEBİ

Muharrem BİTEN | 16 Temmuz 2020 | Köşe Yazıları


Muharrem BİTEN
bitenmm@gmail.com

Boşlukta yaşananın bizim hayatımıza etkisi üzerinde çok düşündüm.
Bu boşluk ruhumuzun derinliklerine doğru inen bir vaha mı?
Gibi düşünelim yoksa bu ruh aç olduğu insani hasletlerin bittiğini , yok olduğunu anlamlandırdığımızı bildiğimiz yol kavşağında mıyız.
Planlanmadan yavaş yavaş ruhumuzu açlığa mahkum eden şeyin bizim iç dünyamızdaki yansımaları mı bilemiyorum.
Bizim hayvani istek ve arzularımızın galip gelmesinin sebepleri üzerinde pek düşünmeden açlığa daha çok yemek yer gibi doyumsuz hırslarımızı beslemekteyiz.
Bir daha dünyaya gelme isteği de bu hırsın kurbanı olmuş nefislerin daha çok yiyerek genişleyen sumo güreşçilerini andırır durumdadır.
Kendi kendimize ve vicdanımızla Başbaşa iken, kendi iç muhasebemizin temiz olduğunu söylüyorsak kesinlikle arınmak için bir adım atmış sayılmayız.
Bu kadar garip bir varlık olarak insanın nefsini sorgulatırken temize çıkartması, asıl problemin biz bir olduğunu bilmemiz gerekir.
Bir başlangıç gerekiyor, arınma, ruh dünyamızın berraklaşması, sevgiye ve aşka dair kelimelerin ruhumuza nakşetmesi için…
Belki karanlık ruhumuza aydınlık bir dünyaya çevirmenin zamanı gelmiştir. Hayatımızı dolu dolu yaşadığımız bu çirkinleşme ilişkilerin girift hale geldiği bu dünyada, ruhsal açlığı çekmemek gerekiyor.
Allah senin için uygun gördüğü ve seni yarattığı fıtratın gereği yaşananın yolu ile şeytani duygu ve hazlarla donatılmış kovulmuş şeytanın tal Evi arasında tercih sebebin olduğunda talebin ne olduğunu iyice önemsemelisin…

171 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.