Hoşgeldiniz  

BU MİLLET BÖYLESİNE İNSAF DIŞI ZAMLARI HAK ETMİYOR..

Halit BEYTÜT | 15 Aralık 2021 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Dolar yükseldikçe zam yağmuru fırtınaya döndü. İğneden ipliğe her ürüne hemen her gün zam geliyor.

Alım gücü iyice düşen vatandaş ne yapacağını şaşırmış durumda…

Hal böyle olunca da vatandaş kafayı sıyıracağız diye feryat edip duruyor da kimsenin umurunda değil.

Bu aziz millete bunca çaresizliği yaşatanlar ise ne yazık ki bu konudan rahatsızlık bile duymuyorlar.

Bulundukları makama bu milletin oylarıyla gelenlerin millete karşı vefa borçlarını ödeme yerine vatandaşı çaresizliğin pençesine atıp tutuyorlar.

Bu millet gerçekten bunu hak etmiyor. Ülkeyi yönetenlerin pişkin tavırlarla milletle adeta alay edici söylemleri tercih etmeleri ise vatandaşı çileden çıkarmaya başlıyor.

Milleti ucuz ve bayat ekmek kuyruklarına mahkûm edenlerin millet sayesinde bulundukları makamları unutma gafletinde bulunmaları da artık insanlığın ne derece unutulduğunun da bariz bir göstergesi oluyor.

Halk artık çarşıya alışverişe bile çıkmaya korkar hale gelmiş ama milleti yönetmekle sorumlu olanların hala bir şey olmamış gibi tavır takınmalarına ise isyan etme noktasına getirilmiştir.

Bu anlaşılmaz krizde bile sadece koltuklarında kalsınlar diye uyurgezer rolünü o kadar iyi oynuyorlar ki değme sanatçılara ve tiyatroculara taş çıkartıyorlar.

Milleti ahını duyumsamazlıktan gelenlerin ülkeyi ne hale getirdiklerini bile görmezlikten geliyor ve hala vatandaşı oyalama taktikleriyle kandırmaya yelteniyorlar.

Cennet misali güzel ülkemin aziz vatandaşlarını böylesine çaresizleştiren bilsinler ki bu aziz millet kendine reva görülen bu çaresizliğe elbette ki günü gelince gereken yanıtı verecektir hem de milletin yüzüne bile bakamayacak duruma düşeceklerdir.

Bundan kimsenin şüphesi ve endişesi olmasın…

Milleti refah düzeyini insan onuruna yaraşır bir düzeye ulaştıracaklar vaatleriyle belirli makamlara gelenlerin elbette ki bu millete günü gelince gereken bedellerini ödemek zorunda kalacaklardır.

İşçisini, memurunu, emeklisini sefil ücrete mahkûm edenler elbette ki millet nezdinde geçerli hiç bir itibarları kalmayacaklardır.

47 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.