Hoşgeldiniz  

BU MİLLETİN YÜZÜ HİÇ Mİ GÜLMEYECEK?

Halit BEYTÜT | 31 Ocak 2021 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Milletin yararına bir kez olsun hiç olumlu bir hizmet anlayışı gelmeyecek?

Pandemi yüzünden tam bir çıkmaza giren ülke vatandaşının memnun olabileceği ve de rahat bir nefes alabileceği bir karar alınmayacak mı?

Millet sadece geçim derdine düşmüş, günü nasıl kurtarabileceğinin mücadelesine sevk edilmiş. Böylesine isyan etmeyen ülke yöneticilerinin emir ve isteklerine boyun eğmeyi ülkesi için sineye çekmiş bir millete dünyada bir eşi var mı?

Böyle Fedakar, bulduğuyla yetinen bir ulusa reva görülen bu yoksulluğu reva görmek bu insanlara yapılabilecek en büyük zulüm değil mi? Kendi ulusuna böylesi bir mağduriyeti reva görüp ölen ölür kalan sağlar bizimdir teorisiyle hareket eden bir yönetim tarzını asla hak etmemiştir.

Siyaset arenasında durmadan birbirleriyle sataşmalardan bıktık usandık. Biri iktidarı suçlarken diğeri iktidarın her şeyin yolunda olduğunu söyleyip duruyor da bir tek Allah’ın kulu milletin içine düştüğü çaresizlikten bahsetme gereğini bile duymuyor.

Pandemi nedeniyle sözde yardımlar yapılacağı duyuruluyor da bin bir şart ileri sürülüp yardımdan esas mağdur olanlar ne yazıktır ki yararlandırılmıyor hele hele iktidar yanlısı değilsen yardımları yanına bile yaklaşamıyor insanlar.

Pandemiden sanki sadece iktidar yanlıları mağdur olmuş gibi bir algı yaratılıyor.

İktidar yanlısı olmayanlara üzülerek ifade etmek isterim ki hayat hakki bile tanınmak istenmiyor.

Oysa onlarda bu ülkenin vatandaşı ama öyle bir araştırıcılığı ortaya koymuşlar ki dünyada eşi görülmemiş bir haksızlığın müsebbibi olmayı kendilerine adeta ilke ediniyorlar.

Ben bu iktidarın vatandaşı bir kez olsun güldürdüğüne ve onların memnu olabileceği bir hizmet yaptığına tanık olmadım, bundan sonra da tanık olabileceğime inanmıyorum.

Bu ülkenin insanı gerçek manada vatanını seven, vatanının çıkarı için her türlü fedakarlığı yapmaktan kaçınmayan asil bir millettir de onları yönetmekle mükellef olanlar ne acıdır ki onların bu asil tutum ve davranışlarına gereği gibi yanıt vermekten uzak kalıyor.

Bu asıl, bu fedakar millete mağduriyet yasatıp onları bir kez olsun mutlu edemeyen zatı muhteremler utansın demekten başka bir şey gelmiyor elimizden

97 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.