Hoşgeldiniz  

“BU MUAMELE KABUL EDİLEMEZ”

admin | 21 Haziran 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

DEVA Partisi Batman İl Başkanı Av. Melik Müjdeci, demokratik yollar ile seçilmiş Batman Belediyesi başkanına, HDP milletvekili ve yanındaki heyete yönelik yapılan polis muamelesinin kabul edilemez olduğunu söyledi.

DEVA Partisi Batman İl Başkanı Av. Melik Müjdeci, önceki gün yerde sürüklenerek gözaltına alınanlara yönelik yapılan muameleyi kınayarak “Güvenlik güçlerinin “bana bir şey olmaz” düşüncesi ile vatandaşlara yönelik bu tutumu, hukuk devletinde kabul edilemez. Basın açıklaması yapmak bir anayasal haktır ve polis yasa gereği göstericilerin güvenliğini sağlamak zorundadır.

Lakin güvenlik güçleri, bunu yapmak yerine barışçıl basın açıklamasına engel olmuş ve anayasal haklarını kullanmak isteyen vatandaşlara ölçüsüz ve şiddeti tetikleyen şekilde müdahalede bulunmuştur. Bu uygulama sadece bu basın açıklamasına katılanları değil, aynı zamanda bundan sonra basın açıklaması hakkını kullanmak isteyen vatandaşlara bir gözdağı verme amacı taşımaktadır.

Vatandaşların oyları ile belediye başkanlık seçimini kazanan Belediye Başkanı Mehmet Demir, HDP milletvekili Rüştü Tiryaki ve yanındaki heyete yönelik bu müdahaleyi kınıyorum. Bütün Batmanlı vatandaşlarımız bu müdahalelerin haksız olduğunun farkında. Bu tür olayların ülkemize hiçbir kazanç sağlamayacağı ortadadır. Bu minvalde güvenlik güçlerini demokratik bir devlet olmanın temel koşullarından birisi olan ifade özgürlüğü, toplanma ve gösteri yapabilme hakkına saygı göstermeye davet ediyorum” dedi.

49 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.