Hoşgeldiniz  

BU OLAYLAR HAYRA ALAMET DEĞİL 

Halit BEYTÜT | 16 Şubat 2020 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

2020 Yılı benim ülkemin üzerinden kara bulutların dolaştığı bir dönemi yaşamaktayız. Elazığ ve Malatya da meydana gelen 6.8 şiddetindeki depremin acıları dinmemişken, bu kez idlib den 8 askerimizin şehit edildiği haberi ile sarsıldık.

Bunun hemen akabinde de Sabiha Gökçe havaalanına iniş yapan bir uçağımızın pistten çıkarak 3 masum vatandaşımızın yaşamını yitirmesi,  bunun hemen ardından da yine İdlib’ten 5 askerimizin daha şehit haberiyle darmadağın olduk nedir bu uğursuzluk, nedir ülkemin üzerinden dolaşan karabulutların amacı  İnsanlarımız artık gelecekte ülkenin durumunun ne olacağı konusunda da sanırım karamsarlıklara gömülmüş bulunmaktadır.

Evet, son derece talihsiz bir dönemden geçiyoruz.

Çünkü ülkemin insanları arasında sevgisizlik almış başını gidiyor, ayrıştırıcılık, kadın şiddet tecavüz olayları ülkemin başına bela olmuş bir dönemi yaşamaktayız.

Bir zamanlar bir arada yaşamanın en güzel dönemini yaşayan benim ülkemin insanını böylesine ayrıştırıcı böylesine sevgisizliğe itenlerin ülkeme en büyük ihaneti yaptıklarını ifade etmek isterim.

Böylesine olumsuzlukların baş gösterdiği ülkemde bu olaylardan hala ders almayıp bildiklerini okuyanların ülkeme en büyük zararı verdiklerini de bilmelidirler.

Benim cennet misali vatanımın insanlarını ayrıştırmak onları taşıyamayacağı yüklerle yaşamlarını zorlaştırmak hiçbir iktidarın yapacağı bir yarar değildir.

Ülkemi yaşanabilir kılmak yerine yaşanamaz bir duruma sürüklemenin yönetim anlayışını büyüm bir nefretle karşılıyorum.

İktidarlar gelip geçicidir, koltuklarından hiçbir zaman kalkmayacağına inananlardın n kadar hayalperest olduklarını çoğu kez tanık olmuşuzdur.

Bu nedenle olası seçimlerde artık körü körüne değil son derece mantıkla oy vermeyi planlayan bir seçmenimizin olduğunu özellikle vurgulamak isterim.

Bu nedenle artık böylesine gaddarlaşmış bir yönetim tarzıyla ülkemi yönetmeye kalkışanların günün birinde alaşağı olabilecekleri ihtimalini de düşünmeleri gerektiğine özellikle işaret etmek isterim.

Bu ülkeye ve bu ülkenin insanına sevgisizliği aşılamak isteyen ve olaylardan bir türlü ders almayanları Allah ıslah etsin demekten başka bir şey geliyor elimizden.

207 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.