Hoşgeldiniz  

BU ÜLKENİN VATANDAŞI UMUTSUZ…

Halit BEYTÜT | 27 Eylül 2020 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Artan zor yaşam koşulları altında inim inim inlemeye başlıyor vatandaşlar bu acının ve bu çekilmez yaşamın ne zaman sona ereceğini adeta haykırmaya başlıyor.

Bu ülkede AKP’liler hariç ben ülkemin şartlarından son derece memnunum diyen bir Allah’ın kulunu gösteremezsiniz. Hal böyle iken hala iktidarda bulunanların utanmadan hatta sıkılmadan her şey güllük gülistanlıkmış gibi göstermesine ne demeli doğrusunu söylemek gerekirse söylenecek bir söz bulmak son derece zor.

Cumhurbaşkanımız çıkıp ülkemizin ekonomisin pik yaptığını söylüyor, maşallah her halükarda çıkıp yalanlarına yenilerini ekleyen zatı muhterem maliye ve hazine bakanımız yeni bir paket hazırlıyoruz der demez elektriğe ve doğal gaza yapılan aşırı zam bakanımızın ne kadar sevindirici bir ekonomi paketini hazırlandığın da kanıtı olmuştur.

Aman ha ne olursunuz paket maket hazırlama her paket hazırlamanızda aşırı zamlarla karşılaşan bu millet artık size olan güvenini tamamen yitirmiş bulunmaktadır.

Muhterem Cumhurbaşkanımız da ekonomimizin pik yaptığını söyleyip duruyor eğer ekonomimiz pik yaptıysa bu aşırı zamlar nedendir diye sormamız gerektiğini de vurgulamadan geçemeyeceğim.

Vatandaş aç vatandaş artık geçinememenin acısı içinde kıvranıp duruyor da sizler hala oyalama taktiklerinizle gündemi değiştirmelerle uyutma taktiklerinizi sahnelemekten kaçınmamaktasınız. Bitmiş bir ekonomiyi yeniden canlandıracağınızı sanıyorsanız son derece aldandığınızı er ya da geç anlayacaksınız.

Bir ülkede vatandaş perişanlık içinde ve kendi iktidarından memnuniyet duymuyorsa daha fazla direnmenizin ve o koltuklarda yapışmanızın da bir anlamının kalmadığını özellikle ifade etmek istiyorum.

Bu ülkede vatandaş üzerine düştüğü tüm sorumluluğu yerine getirmiş ve sizin vaatlerinize kanıp iktidara taşıdığı gibi 18 yıl gibi hiçbir siyasetçiye nasip olmayan bir süreyi tanımıştır gelin görün ki sizler ne yaptınız vatandaşı ezmekten, vatandaşı ekonomik yoksunluğu sürmekten ve de işsizlerimiz iş bulma gibi bir görevinizin olmadığını söylemekten başka yaptığınız bir şey yok ey zatı muhterem iktidar.

Sizleri nasıl 18 yıldır iktidarda tutun bu millet yeri ve zamanı elince nasıl alaşağı edeceğini de göreceksiniz ve işte o zaman bu millete karşı olan ahde vefanızı yerine getirmediğinize yanıp tutuşacaksınız alma artık iş işten geçmiş olacaktır.

Unutulmasın ki bu millete karşı sorumlulukların yerine getirmemekte ısrar edenlerin sonu hep hüsranla bitmiştir.

Bizler karınca kararınca içimizde kopan fırtınaları dile getirmek istedik bunun da suç olduğunu sanmıyoruz.

Birileri artık bunu anlasın ve özgürlük nedir anlayabilsin.

Gündemleri değiştirmek, Ayasofya’yı camiye çevirmek, doğal az safsatasın müjde demek sökmedi bu millet artık aç ve doyurulmak istiyor birileri bilsin artık bunu.

106 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.