Hoşgeldiniz  

BU ÜSLUP VE SÖYLEMLER BİZİ PAKLAMAZ

Halit BEYTÜT | 10 Şubat 2021 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Siyaset arenasında üzülerek ifade etmek isterim alışık olmadığımız üslup ve söylemler değildi.

Ülkemin basında bulunup, halkın refahını düzeltmekle mükellef olanların sokak kültürüne bile yakışmayan üslup ve söylemleri bizi ziyadesiyle üzüyor.

Geçmişte 40 yıl beraber siyaset yapan liderlerinden kesinlikle onur kırıcı en ufak bir söylemlerde bulunduklarına tanık olmadık.

Hele hiç bir kanıtı ve delili olmayan birilerini terörist ve hain olarak telaffuz edilmelerine ise kesinlikle rastlayamadık. Bu günkü siyasetçilerin bu ağız bozukluğu tüm ülke insanını ziyadesiyle rahatsız etmektedir.

Bizlere aklıselim bir şekilde yön vermekle mükellef olan yöneticilerimizin ne yazıktır ki kullandıkları üslup artık dayanılmaz bir hal almıştır.

Yarınlarımızın sahipleri olan gençlerimize terörist yakıştırmasını reva görenlerin gençlerimizin maneviyatlarını kırmakla birlikte ülkeden gitmeye bile vesile olunmuştur.

Neden böyle yapılıyor anlamak mümkün değil.

Hayatımız büyük ölçüde çıkmaza girmiş, bu da yetmiyormuş gibi hala birbirlerine olmadık sözlerle saldıran siyasetçilere tanık oldukça büsbütün karamsarlık âlemlerine sürükleniyoruz.

Bu cennet misali güzel ülkede vatandaşların çektiği sıkıntıları bir kenara atıp sadece birbirleriyle uğraşan siyasetçileri gördükçe kararan gönüllerimiz ve de umutlarımız hayalden öteye gitmiyor.

Bir araya neden gelinmiyor, birlik beraberlik içinde neden ülke vatandaşlarının çaresizliklerine deva olunmuyor anlamak mümkün değil.

Bizlerden oylarımızı talep edip bin bir vaatlerde bulunanlar neden istediklerini elde ettikten sonra neden vatandaşları unutma gafletinde bulunuyorlar?

Bu ülkenin kısır döngüler ve olmadık üslup ve söylemlerinizi dinlemek ya da izlemek durumunda bıkmış usanmıştır da neden sağırları oynuyorsunuz?

Yeter artık bizler ülke insanları olarak ya adam gibi bu ülkeyi yönetirsiniz ya da beceremedik diyerek bulunduğunuz makamları terk edip düşün yakasından milletin…

88 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.