Hoşgeldiniz  

BU VAHŞETLER NE ZAMANA KADAR DEVAM EDECEK…

Halit BEYTÜT | 25 Ağustos 2019 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Kırıkkale’de kocası tarafından 10 yaşındaki kızının gözleri önünde katleden bir canavar diğer KIRIKKALE OLAYININ ARDINDAN BU KEZ DE Gaziantep’te eşinden boşanmış hamile kadını hastanede bıçakla yaralayan bir canide ortalığı kadına şiddetin hangi boyutlara vardığının da bir göstergesi olmuştur.
Kadın cinayetleriyle her zaman gündeme gelen ülkemiz ülke vatandaşının da büyük ölçüde tedirgin etmektedir. Kadına karşı işlenen şiddet böylesine hunharca işlenen cinayetlere karşı gereken ağır cezai müeyyide uygulanmadıkça bu ve buna benzer olayların ardı arkasının kesilmeyeceğini tahmin etmek zor olmasa gerekir.
Tüm ülke Kırıkkale’de hunharca katledilen Emine Bulut için adeta ayağa kalkmıştır.
Siyasetçisine sporcusun kadar ve özellikle tüm vatandaşlarca lanetlenmekte ve böylesi vahşetlerin işlenmemesi adına özellikle yetkilileri uyarmaktadırlar.
Tecavüzcülerin kadına karşı işlenen şiddet olaylarında verilen cezaların yeterli olmaması yüzündün bu tür şiddete meyilli kansızları büyük ölçüde cesaretlendirmektedir. Bu nedenle yıllardır ülkemizde işlenen kadın cinayetlerinin ve şiddete maruz kalmalarının artık önüne geçinilmesi gerektiğini tüm yetkili merciler kafalarına kazımalıdırlar.
Kadın mukaddes bir varlıktır.
Kadın anadır, kadın bacıdır, kadın eştir onlarsız bir hayatın anlamı yoktur hal böyle iken kadına kalkan ellerin artık kırılmaması son derece büyük bir ihmalkârlıktır.
İktidar döneminde işlenen böylesi canavarlıklara verilen cezalar hiçbir zaman tatminkâr olmadığı gibi bu vahşiler belirli bir süre sonra serbest bırakılmakta ve bunlarda eylemlerin daha cesurane bir şekilde canavarca yapmaktan kaçınmamaktadırlar.
Bu nedenle daha hayatını bile tanımayan 6,7 yaşlarındaki çocukları kaçırıp tecavüz edenler artık son derece caydırıcı cezalar ili cezalandırılmaları kaçınılmaz olmuştur.
Burada küçücük kız çocukların evlenmelerinde herhangi bir sakınca yoktur diyen sözde âlim geçinen bu sapık kılıklı kişilerinde artık dinimizdin ellerini çekmeleri ve yaptıkları açıklamalarla ülke insanının kafasını karıştırmalarına da artık müsaade dilmemelidir. Bu nedenle benim cennet misali ülkemde böylesi insanın tüylerini ürperten olayların işlendiği ülke olmaması için artık tüm yetkilileri ve ülke yöneticilerin artık bu canavarca işlenen tecavüz ve katledilenlere karşı gereken sorumluluklarını yerine getirme adına üzerlerine düşeni yapmakta daha fazla vakit kaybetmemelidirler.
Kadına kalkan ellerin kesilmesi artık kaçınılmaz olmuştur.
Gerçi ülkemizde şeriat yargılanmamakta ama böylesi insanların ellerinin kesilmesi de kaçınılmaz bir insanlık görevidir.
Ben şiddete maruz kalan ve evlatlarının gözleri önünde hunharca katledilen bu namus yoksunu insanları tüm içtenliğimle kınıyor, onların artık bu ülkede yaşama haklarının da olmadığını düşünüyorum.
Ülkemizin tüm kadınlarından bu canavarlar adına özür diliyor onlarsız bir hayatı düşünmediğimizi ifade etmek istiyorum.

244 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.