Hoşgeldiniz  

BUDA GEÇER UMUDUNU TAŞIYORUZ

Halit BEYTÜT | 03 Şubat 2021 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Umutlarımız yok olsa da pandemi yüzünden karamsarlıklara düşüyor olsak da biz ulus olarak birçok badireyi atlatmışlar olarak bu sıkıntılı dönemi de büyük bir sabır ve metanetle atlatacağımıza içtenlikle inanıyorum.

Zor bir dönem geçirdiğimiz bir gerçek, milyonlarca bu pandemi yüzünden mağdur olmuş olsa da, milyonlarca işsizimiz hayali sukuta uğramış olsa da, binlerce üniversite mezunumuz kendi ülkesinde iş bulamasa da, emekli, isçi, memur, asgari ücretli zor hayat koşullarıyla mücadele etmek durumunda kalsa da bu millet bir kez daha asla yıkılmayacağını ve her türlü sıkıntıya göğüs gerip bu badireden de alnının akıyla çıkacağına ve yeniden normal hayatına dönüp tüm dünyaya ne kadar sabırlı ve ne kadar dirayetli bir millet olduğunu dosta ve de düşmana kanıtlayacaktır.

Bundan kimsenin ama hiç kimseni korkusu ve endişesi olmasın.

Umutlarımızı her türlü olumsuzluklara rağmen kaybetmemek adına kendimize ve anlı sanlı milletimizin çok büyük zorlukların altından nasıl dirayetiyle ayağa kalktığını asla unutmayalım bizler de bundan böyle felaket tellallığı yapmayarak bir bakıma kaybedilmek üzere olan umutlarımızı asla kaybetmeme adına ne kadar sabırlı ve de direnç olduğumuzu kanıtlayalım

Türkiye bizim vatanımız bizim Türkiye’den başka vatanımızın olmadığını hafızalarımıza kazıyalım ve bu ülkenin bizler için ne kadar değerli olduğunu unutma gafletine düşmeyelim.

Hayatın tüm zorluklarına göğüs geren tüm sıkıntılarını sineye çeken bir ulusun evlatları olarak ülkemiz siyasetçilerinin ülkemizin menfaati için ayrıştırıcı tutum ve davranışlarını bırakarak sadece milletine bakışlarını yönlendirmeleri tavsiyesinde bulunuyorum. Her türlü kısır çekişmeleri, kısır döngüleri, siyaset nezaketini elden bırakmadan ülkede var olan sorunlar için mesailerini harcamaları en büyük dilek ve temennimizdir.

Karamsarlıklara kapılmış bir milleti artık bir nebze olsun sevindirmeyi, milletin sizlere verdiği emaneti artık göz ardı etmeme gibi onurlu bir birliktelik sergilemeyi bizler vatandaşlar olarak ülke yöneticilerimizde talep etme gereğini duyuyoruz.

Bizim bu talebimize aklıselim olan tüm siyasetçilerimizin kula vereceğine ve milletin artık refah düzeyine ulaştırılma hakkının olduğunu benimseyeceklerine inanmak isterim.

88 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.