Hoşgeldiniz  

BUDAMA VE BAKIM ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

admin | 16 Ocak 2020 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Batman Belediyesi, sonbahar-kış dönemi ağaç budama çalışmalarını ara vermeden sürdürüyor.

Trafikte araçların görüş açısını engelleyen ve mevsimsel gereklilik nedeniyle ağaç budama çalışmalarını sürdüren Batman Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri ağaçların budanmasını titizlikle gerçekleştiriyor.

Batman genelinde bulunan dönel kavşak, park ve refüjlerde kış ortamına uygun olarak çiçek ekildiğini ifade eden belediye yetkilileri, ağaçlara estetik açıdan form verme yöntemiyle de görsel güzellik sağlandığını ifade etti.

10 kişilik ekiple Atatürk Bulvarı, Turgut Özal Bulvarı, Milli Egemenlik Caddelerinin yanı sıra park ve bahçelerde; tepe düzeltme, tepe kısaltma, şekil verme, uzun dal budama çalışması gerçekleştiren ekipler, çalıların tıraşlanıp servi ve mazı ağaçlarına da görsel form veriyor. Ağaçlara zarar vermeden dikkatli bir şekilde yapılan budama işleminde öncelikle kuru dalları alan ekipler, soğuk ya da don olma riski bulunan zamanlarda budama yapılmadığını kaydettiler. Belediye yetkilileri ayrıca “Fidana, ağaca herkesin duyarlılık göstermesini istiyoruz. Park bahçe ve kaldırımlara diktiğimiz ağaçların sökülmemesini ve bu ağaçlara zarar verilmemesini istiyoruz. Halkımız bu konuda duyarlılık gösterirse Batman’ı hep birlikte yeşil bir kent haline getireceğiz” dediler.

114 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.