Hoşgeldiniz  

BUGÜN BAYRAM…

Muharrem BİTEN | 08 Ağustos 2019 | Köşe Yazıları


Muharrem BİTEN
bitenmm@gmail.com

Bugün bayram, çocuklar gibi şendik. Bayramları özel kılan şey, onun dinsel bir tören yerine kültürel bir imge olarak görmek lazım.
Paylaşmanın, beraber olmanın ve insanca yaşamanın, sınıfsal farkların bir kenara itildiği günler olarak görüyoruz. Özünde sosyal adalet barındırdığı için, içsel olarak da barışı ve sevgiyi simgelemesi de bir o kadar önemlidir.
Bu kelimelere hasret olmuş bir toplumun bireyi olarak bunları özlüyorum ve toplumunda da karşılık bulması gerektiğine inanıyorum.
Sevgi ve barış, kardeşliğin, beraberliğin insan olmanın ve insana saygı duymanın prensibidir.
Hiç bilmediğimiz ve bizce muallakta olduğuna inandığımız sahte projelerle ruhumuzu kirletmemeliyiz.
Haccın ve insanlık problemlerinden tüm canlıların problemlerinin konuşulduğu Arafat dağı bir buluşma ve problemlerin hemen şimdi Çözümü için atılan bir adımıdır, bu insanlık tarihinin insan odaklı bu dinin hayatımıza kattığı önemli değerlerinden birisidir.
Hayata dair yaşanan kadar ş ortamının hiç değilse bir günlük çocuksu bir gülümsemeyle çocuklara umudu vadedebilelim.
Çocuklarınıza sevgiyi aşkı, birlikte yaşama saygı duymayı ve sorunları ile barışık yaşamayı öğrettiğimizde de bir başka bayrama imza atmış olacağız.
Her şeyin başı ADALET, adaleti de insana hakkaniyetle davrandığımızda, öncelikli ilkemiz, Barış, Kardeşlik paylaşmayı bilmektir.
Bu kadar gözyaşının suladığı bu topraklara gelecek bayramların umut pası ümidiyle barışa kardeşliğe hakka hukuka saygılı davranma konusunda gayretkeş halkımızın bayramlara güzellikler katması dileğiyle…
İyi bayramlar

284 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.