Hoşgeldiniz  

BULANIK SULARDA BALIK AVLANMAZ

Halit BEYTÜT | 20 Ocak 2021 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Emekli, asgari ücretli, işçi, memur, işsizler ve de nafakalarını günlük kazananlar öylesine çaresiz bir yaşam mücadelesi içine girdiler ki umutsuzluk kervanına binmiş gidiyorlar.

Meçhule giden ve nereye varacakları belirsiz bir yolculuk ki onların suratlar gülemez olmuş ülke yöneticilerden artık umutlarını tamamen kesmiş bir orduyu andırıyorlar.

Hükümet bu çaresizliğe düşen insanları düşünmek yerine ne yazıktır ki onların feryatlarına kulak tıkama talihsizliğini gösteriyor.

Böylesine bir vurdumduymazlık ta onları artık hayattan bile küstürecek duruma getirmiştir.

Pandemi döneminde onlara sırt çevirmek kaderleriyle baş başa bırakmak bu insanlara yapılan en büyük zulümdür

Milletinin içinde bulunduğu bu yaşanmazla ortamında milletinin yüzünü bir nebzecik güldürme gereğini duymayan bir iktidar yetkililerine bu millet eninde sonunda sırtını dönecek ve bunun hesabını mutlaka soracaktır.

Bundan kimsenin kuskusu olmasın.

Tüm bu fakru zaruret olurken yandaş medyanın hala ülkenin durumunun harika olduğundan dem vurması ülke basınının ne denli adli görevini yaptığı faciacını gözlemek basın adına ne kadar utanç olduğunun da göstergesini teşkil etmiştir.

Bir zamanların harika ülkesi artık ayrıştırıldığın pençesinde kıvranmakta birbirlerini bir zamanlar kardeş gibi seven bu asil milleti saltanatları uğruna nerdeyse düşman bile etmekten kaçınmamaktadırlar.

Millet umurlarında bile değil yeter ki oturdukları koltuk ellerinden gitmesin ve şatafat alemleri bitmesin.

Vatandaş açmış, vatandaşın alim gücü tükenmişmiş issizler ordusuna her gün yenileri eklenmişmiş umurlarında değil.

Bu devran mutlaka ama mutlaka bitecek, bugün vatandaşına yaptıkları acımasızlığın bedelini elbette ki sandıklarda ödeyeceklerdir de acaba bu milletin arasına katılacak yüzler kalacak mı?

Hiç kimse bulanık sularda balık avlamaya kalkışmasın ve milleti artık uyutma taktiklerine başvurma talihsizliğinde bulunmasın…

110 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.