Hoşgeldiniz  

BUNALIMLAR ÜLKESİ OLDUK…

Halit BEYTÜT | 07 Eylül 2020 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Çok can sıkıcı, çok iç karartıcı günlerin içinden geçiyoruz. Sıcak havalar değil gündem, içine düştüğümüz hal bunaltıyor.

Tüm dünya ile kavgalı bir ülke

İçimize iyice kapandık. Burnunu her soktuğu yerde sopa yiyen bir ülke olduk ne yazık ki…

Tamamen kontrolden çıkan bir salgın süreci, evden dışarı adım atmaya bile korkar hale geldiğimiz bin zaman sürecini yaşamaktayız.

Hal böyle olunca da bunalımlara, endişelere ve kuşkulara düşmemek elde mi…

Bunlar olup biterken üstüne üstlük birde doğu Akdeniz meselesiyle uğraşmamız gerektiği de çabası oluyor.

Ülkemizin haklarını elbette ki korumak ve bize diş bilemek isteyip korkutacaklarını sananların karşısına elbette ki istiklal savaşında yedi düvel karşı bir zafer kazanmışların evlatları olarak elbette ki gerekeni yapmaktan kaçınmayacağız ama ülkemin durumu böyle çaresizlik içinde olduğu bir dönemde sava girmek elbette en son düşüneceğimiz bir düşünce olmalıdır.

Ben ülkemin bu gün içinde bulunduğu durumun pek içler acısı olduğu gerçeğini kesinlikle göz ardı etmemek gerektiğini de özellikle vurgulamakta yarar görüyorum.

Benim ülkemin insanları ne yazıktır ki bu günkü iktidardan kesinlikle memnun değil yönetim şeklini de beğenmemektedir tamam 18 yıl gibi inanılmaz bir süreci kendilerine bahşeyleyen bir millete karşı gereken ahde vefa borçlarını hala ödememekte ısrar edenlerin millete karşı görevlerini yapmamalarını da kesinlikle bir vefasızlık örneği olarak görüyorum.

Milletinin refah düzeyini insan onuruna yaraşır bir düzeye ulaştıracaklarını vaat ederek iktidar gelenlerin hala bunu başarmadıkları gibi başaracakları inancını da yitirdiklerini ifade etmek istiyorum.

Bu nedenle ben ülkem insanını yüzünü güldürmeyen ve güldüremeyenlerin artık miatlarını doldurdukların ve bir an evvel 18 yıllık yorgunluğunu üzerlerinden atabilme e adına geldikleri gibi gitmesini bilmeleri gerektiğine de işaret etmek istiyorum.

Bu ülkenin insanı artık iktidarda artık miatlarını dolduranlardan bir umut beklemediklerini ve iktidarda artık yeni yüzlerin oluşmasını istedikleri de arktı gün gibi aşikar bir durum oluşmuştur.

Bu ülke artık kendi ülkesinde huzur ve mutlulukla birlikte refah içinde yaşamayı özleyen bir milletin olduğu gerçeği unutulmamalıdır.

130 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.