Hoşgeldiniz  

ÇALIŞAN GAZETECİLER, KOMUTAN ÇAKMAK’LA GÖRÜŞTÜ

admin | 24 Mart 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Ercan Atay Başkanlığı’ndaki Batman Çalışan Gazeteciler Derneği, Batman İl Jandarma Komutanı Albay İsa Çakmak’a nezaket ziyaretinde bulundu.

Batman Çalışan Gazeteciler Derneği Başkanı Ercan Atay, Yönetim Kurulu Üyeleri Nimet Dal, Mansur Obut, Halit Beytüt, Hacı Şirin Yılmaz ve Hatice Türkan, Batman İl Jandarma Komutanı Albay İsa Çakmak’ı ziyaret etti.

Komutan Çakmak, 3 yıldır görev yaptığı Batman’da, halk ile jandarma arasında sıkı bağlar oluşturmanın gayreti içinde olduğunu belirtti.

Batman’da her taziyeye, her düğüne üniformasıyla katılarak asker ve jandarmaya karşı soğuk duruşu kırmaya çalıştığını belirten Çakmak “Batman çok sıcak ve misafirperver bir şehir. Batmanlıya bir adım gitseniz, o size üç adım geliyor. Ben, eşim ve çocuklarım Batman’ı seviyoruz. Burayı asla şark görevi olarak görmüyoruz. Batman’da güzel dostluklar edindik. Aile dostlukları kurduk. Kabul etmek gerekirse üniformamızın vermiş olduğu bir algı var. İnsanlar uzak duruyor. Bu yüzden belki de vatandaş biraz mesafeli duracağımızı düşünüyor ama onlarla yolda selamlaştığımızda, kahvede oturup birlikte çay içtiğimizde bu algıyı kırıyoruz. Bu yüzden her taziyeye, her düğüne, mutlaka üniformamla giderim. Karakol Komutanlarıma da tekraren söylerim, her vatandaşın düğününe, taziyesine mutlaka gidin. Gidin ki o vatandaşla bir bağ oluşturalım. Zaten bu bağ güçlenince ne yol kontrollerinde ne başka denetimlerde ne sahada, vatandaşla sorun yaşamıyoruz. 3 yıldır Batman’da görev yapıyorum. Daha önce Kırıkkale, Karabük, Van, Şırnak, Siirt’te görev yaptım. Bölgeyi de çok iyi bilirim, Batman her açıdan çok avantajlı bir il. ve emin olun her şeyin en güzelini hak eden bir şehir” dedi. Komutan Çakmak, ziyaretinden dolayı Batman Çalışan Gazeteciler Derneği’ne teşekkür etti.,

71 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.