Hoşgeldiniz  

ÇALIŞMA HAYATINDA ‘YENİ NORMAL’ BAŞLADI

admin | 09 Haziran 2020 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Covit 19 Pandemi sürecinin başlamasıyla birlikte tüm Ülkede olduğu gibi Batmanda da Çalışma Hayatında da online başvuru ve dijitalleşme gibi alınan tedbirler ile çalışmalar yürütülüyor.

Sağlık Bakanlığının ve ilgili Kurumların salgın ile ilgili mücadelesi sürmekle birlikte; maske, hijyen, sosyal mesafe vb. tetbirler alınmak suretiyle Çalışma hayatında da Yeni Normale geçiş süreci başlatıldı.

“ÜRETİM BAŞLADI”

Batman Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Besim Eviz tarafından yapılan açıklamada pandemi sürecinin başlaması ile birlikte birçok firmanın işlerini kısmen veya tamamen durdurması nedeniyle Kısa Çalışma Ödeneği İçin başvuru yaptığını fakat salgının kontrol altına alınması ile birlikte işyerlerinin Kısa Çalışma Ödeneği iptali için başvuru yaparak normal çalışma düzenine başladığını belirtti.

Eviz “İşverenlerimizin işyerlerinde gerekli tedbirler alınarak, normal çalışma düzenine geçmelerini önemsiyoruz. İnsan sağlığının her şeyden kıymetlidir. Fakat bunun yanında vatandaşlarımızın iş-aş sahibi olmaları ve hem ilimizin hemde ülkemizin ekonomisini canlandırmamız hepimizin en temel hedefi olmalıdır. Bu yüzden çalışma hayatına başlarken salgının yayılmasını engelleyecek her türlü uyarıyı dikkate almamız gerekmektedir. Hem işverenimiz hem işçilerimiz, gerekli tedbirleri alarak daha sağlıklı bir ortamda çalışmalıdırlar” dedi

“HEDEFLERİMİZE ULAŞMAK İÇİN ÇALIŞMA BAŞLATTIK”

İŞKUR Müdürü Eviz “İl Müdürlüğü olarak 2012 yılından buyana her yıl belirlediğimiz hedefleri katlayarak gerçekleştirdik. 2020 yılının yaptığımız çalışmalar ile bu yılki hedeflerimizi de gerçekleştirme konusunda işverenlerimiz, yeni yatırımcılarımız, meslek odalarımız ve diğer paydaşlarımızın işbirliği ile çalışmalar yapmıştık. Pandemi nedeniyle ara vermek zorunda kaldığımız çalışmalara daha güçlü ve etkili bir şekilde devam ediyoruz. İŞKUR olarak işveren, işçi, STK, Kamu Kurumları vb. çalışma hayatının tüm aktörlerinin desteği ile koordineli çalışmalar yürüterek hedeflerimize ulaşmayı planlıyoruz.” dedi.

73 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.