Hoşgeldiniz  

ÇAMLITEPE’DE Kİ YAŞAR KEMAL ORMANI SUSUZ KALDI

Halit BEYTÜT | 30 Haziran 2021 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Çamlıtepe mahallesinde bulunan Yaşar Kemal ormanındaki ağaçlar ne yazık ki susuzluktan kurmakla Baş başa bırakılmış bulunmaktadır.

Daha önce burada bulunan ağaçların sulanması için belediyece görevlendirilen bir personel vardı vardı varmasına da ne gariptir ki hem bu personel oradan alındı hem de sollanması için verilen su da bilinmeyen bir nedenle suyun vanası kapatılarak su kesintisine uğratıldı.

Zaman zaman burada bulunan apartmanda çalışan kapıcılar tarafından ağaçlara su veriliyorsa da buda yetersiz kalınca ağaçlar kurumaya başladı.

Her nedense sayın valimiz ve belediye başkan vekilimiz Hulusi Şahin mahalle toplantılarını aralıksız yapıyor olsa da Çamlıtepe Mahallesine uğramaması bu olumsuzlukları bilmemektedir.

Mutraddit defalarca mahalle sakinlerinin bu mahalleye pazar kurulması yönünde yapılan taleplere de itibar edilmedi.

Çamlıtepe son derece modern bir yapıya bürünmüş olmasına rağmen bu mahallenin gözardı ediliyor olması doğal olarak mahalle sakinlerini derinden üzmektedir.

Bu nedenle hem kurumakla yüz yüze kalmış bulunan Yaşar Kemal ormanının bu çaresizliğini gidermek, hem de mahalle sakinlerinin en çok istek duyduğu pazarın kurulmasına vesile olmak için valimizin Çamlıtepe sakinlerini de dinlemesi ve var olan sorunlarına yanıt vermesi adına mahalleyi de ziyaret etmesi taleplerine olumlu yanıt vermesi istenmektedir.

Sayın valimiz ve belediye başkan vekilimizin bu isteğe olumlu yanıt vermesi mahalle sakinlerini mutlu edecektir.

Ben bu tür sorunların mahalle muhtarı tarafından iletilmesi gerektiğini bilen biriyim ancak muhtarımızın bu olumsuzluklar karşısında duyarsız kalması nedeniyle bu sorunları bir mahalle sakini olarak kaleme alma gereğini duydum.

Bu nedenle hem mahalle sakinlerinin talep ve çök isteği olan bir pazar yerinin kurulması, hem de kurumakla yüz yüze kalan Yaşar Kemal Ormanının yeşilliğinin bitmemesine vesile olacağımı umduğum için bu sorunları sayın valimize ve belediye başkan vekilimize iletmiş olmanın gönül rahatlığı içinde olacağımı umut ediyorum.

Dileğim bu olumsuzlukların nazarı itibaren alınması ve belediye tarafından suyu kesilen Yaşar Kemal ormanı ile mahalle sakinlerinin bu haklı isteklerinin yerine getirilmesi adına gereken duyarlılığın ortaya konmasıdır.

43 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.