Hoşgeldiniz  

“CAN KAYBI OLMAMASI EN BÜYÜK TESELLİMİZ”

admin | 28 Haziran 2020 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Soraçan mağazasında meydana gelen büyük yangından sonra Açan Ailesi, mağaza çalışanları ile birlikte enkazın önünde basın açıklaması yaptı.

Yapılan basın açıklamasında konuşan Soraçan Mağazaları Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Açan “Öncelikle aile olarak bizi arayan, desteklerini sunan, ziyaret eden, mesaj gönderen tüm dostlarımıza teşekkür etmek istiyorum. Son derece zorlu bir gün yaşadığımızı ifade edebilirim. Olay günü sabahın dördünden itibaren mağazamızın önünde çalışanlarımız ile birlikte büyük bir mücadele sergiledik. Üzülerek belirtmeliyim ki Batman’da yangınla mücadelede hem teknik donanım hem personel noktasında eksikliklerimizin olduğu açıkça görülmektedir. Yangına müdahalede gecikmeler yaşanmış, ilk müdahalede itfaiyenin suyu çok kısa bir sürede tükenmiştir. Tekrar gelmesi 25-30 dakikaları bulmuştur. Bir süre sonra yangın kontrol edilemez hale gelmiş ve sonuçta manav bölümünde başlayan küçük bir yangın ile mağazamız sizin de gördüğünüz gibi kullanılamaz hale gelmiştir. Sabah 5’te olay yerine gelen sayın Valimiz ve İl Emniyet müdürümüz bizzat bu durumlara şahitlik etmiş ve üstün gayretler gösterişlerdir. Buradan kendilerine minnettarlığımızı bir kez daha ifade etmek isterim.

Büyük bir maddi zararın olduğunu ifade edebilirim, bu mağaza, neredeyse Batman var olduğu günden bu yana ticari faaliyet gösteren ailemizin 40 yıllık emeklerinin bir eseriydi. Bir yangınla böyle yok olmuş olması ailem, kardeşlerim ve çalışanlarımız açısından son derece üzücü ve can yakıcıdır. Toplam maddi hasarımız bina, demirbaş ve stok düşünüldüğünde 35 Milyon TL civarındadır. Herhangi bir sigortamız da mevcut değildir.

Ancak hiç can kaybı olmaması, bir personelimizin parmağının bile kanamamış olması bizim için en büyük teselli kaynağıdır.

Dün yangın anından itibaren halkın büyük bir teveccühü ile karşı karşıya kaldık, online satış sitemiz elmasokağı.com ve sosyal medya üzerinden teselli mesajları aldık, firmalarımız, üreticilerimiz ve tedarikçilerimizden destek sözleri ve geçmiş olsun mesajları aldık. Valimiz başta olmak üzere il mülki amirlerimizden ziyaretler ve destek mesajları aldık, siyasiler, sivil toplum kuruşları, odalar, esnaf dostlar, sektörümüzdeki diğer marketlerden de yine destek mesajları aldık. Buradan kendilerine çok teşekkür ediyorum, bu zor günümüzde yanımızda olduklarını ve üzerimize düşen ne varsa yapmaya hazırız dediler, Allah hepsinden razı olsun.

Burada bizi en çok üzen bir diğer konu ise personelimizin mağduriyetidir. 165 çalışanımız buradan ekmek yiyor ve aile geçimlerini sağlıyorlardı. İnşallah bu konuyla ilgili olarak da İŞKUR Müdürümüz Besim Eviz’den aldığımız söz ile personelimiz 4 ay devlet desteğiyle maaş alabilecek. Kendisine teşekkür ediyoruz. Bugün bu toplantıda bütün personelimiz hazır bulundu ve desteklerini gösterdiler. Hepsine Allah Razı olsun sonsuz teşekkür ediyorum.

İnşallah bu zorlu süreci hep birlikte atlatacağız, Hep birlikte yaralarımızı saracağımıza olan inancım tamdır. Allah’ın izni ile mülki amirlerimiz başta olmak üzere; hem tedarikçilerimiz ve iş ortaklarımızın hem de bizi destekleyen dostlarımızın sayesinde mağazamızı en kısa sürede eskisinde daha iyi haline getirmeye çalışacağız” dedi.

99 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.