Hoşgeldiniz  

ÇANAKKALE’YE GİDEN ÖĞRENCİLER BATMAN’A DÖNDÜ

admin | 21 Eylül 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

ÇANAKKALE’YE GİDEN ÖĞRENCİLER BATMAN’A DÖNDÜ

İçişleri Bakanlığı tarafından yürütülen, ‘Yarın Çok Genç Olacak’ projesi kapsamında Çanakkale ili Tarihi Gelibolu Yarımadası ve Şehitlikleri ziyaret eden öğrenciler Batman’a döndü.

İçişleri Bakanlığı ve Spor Derneğinin birlikte yürüttüğü ‘Yarın Çok Genç Olacak’ projesi kapsamında Çanakkale’ye düzenlenen 3 günlük gezi kapsamında 40 öğrenci 2 öğretmen refakatinde tarihi mekânları gezdiler.

‘Yarın Çok Genç Olacak’ projesi kapsamında öğrenciler, Çanakkale Gelibolu Tarihi Alanı,  Rumeli Mecidiye Tabyaları, Koca Seyit Anıtı, Şahindere Şehitliği, Şehitler Abidesi, 57. Alay Şehitliği, Conk Bayırı ve Çanakkale Destanı Tanıtım Merkezini gezdiler. Çanakkale gezisinin ardından önce İstanbul’a oradan da havayoluyla Batman’a dönen öğrencileri Şube Müdürü Abdurrahim Kusen karşıladı.

İçişleri Bakanlığı tarafından yürütülen ‘Yarın Çok Genç Olacak’ projesiyle gençlerin doğru ilgi alanlarına yönelerek kendini geliştiren, okuyan, sorgulayan, milli ve manevi değerlerine sahip çıkan, ülkesini tanıyan, tarihini bilen, vatan sevgisini yüreğinde taşıyan, bilim ve teknolojiyi benimseyen gençler olarak yetişmelerine destek vermek ve bilgilerini arttırmayı amaçlamaktadır. ‘Yarın Çok Genç Olacak’ projesi kapsamında Batman, Diyarbakır, Hatay, Kars ve Şanlıurfa illerinden Çanakkale’ye 200 öğrenci ve 10 öğretmen geziye katılmıştı.

45 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.