Hoşgeldiniz  

CEGELUYE KÖYLÜLERİNDEN TEŞEKKÜR

admin | 07 Ocak 2023 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

CEGELUYE KÖYLÜLERİNDEN TEŞEKKÜR

Kuyubaşı (Cegeluye) Köyü Fıstık Çiftçileri, ekili arazilerin TOKİ yerine Milli Emlak’a devredilmesi kararını olumlu karşıladıklarını açıkladı.

Köylüler adına açıklama yapan Zeydan Beycan “Kuyubaşı (Cegeluye) Köylülerinin Fıstık Tarlalarının edilmesi bizi ziyadesiyle memnun etmiştir. Bilindiği üzere Kuyubaşı (Cegeluye) Köyünde fıstık arazilerine konut yapılacağı iddiaları ile gündeme gelen alanlar için köylüler olarak basına duyurular yapmıştık. Söz konusu fıstık tarlalarının TOKİ tarafından Milli Emlak’a  geri devredileceği haberini almış bulunmaktayız.

20 yıldır emek vererek diktiğimiz 30 binden fazla ağacımızın sökülme tehlikesinden kurtularak bu alanların ağaçlı olarak kalması kararı biz köylüleri fazlasıyla memnun etmiştir. Bu sorunun çözümü için ilk günden beri  destek ve katkılarını sunarak, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ile TOKİ Başkanlığı nezdinde girişimlerde bulunan başta  Ak Parti Batman Milletvekili Ziver Özdemir ve Hüda Par Yetkilileri olmak üzere  yanımızda olup mağduriyetimizin kalkmasına destek veren  STK temsilcilerine, meselenin kamuoyuna duyurulmasını sağlayan basın mensuplarına, ağaç seven duyarlı  Batman halkı ve tüm dostlarımıza teşekkür ederiz” dedi.

16 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.