Hoşgeldiniz  

CEP DELEN ELEKTRİK FATURALARI…

NEBAHAT YILMAZ | 14 Şubat 2022 | Köşe Yazıları


NEBAHAT YILMAZ
nebahatyilmaz7272@gmail.com

Meşhur Kolonyacı Eyüp Sabri Tuncer iflasın eşiğinde olduğunu, söyleyerek Vehbi Koç’tan borç ister.

Vehbi Koç “6 ay dayanabilir misin” diye sorar. Dayanırım der Eyüp Sabri, öyleyse dinle der Vehbi Koç “Sana borç vermeyeceğim. Ama bedava akıl vereceğim.

Bana getirdiğin şu kolonya şişesinin deliği çok küçük. Hemen imal ettiğin ve piyasaya sürmediğin kolonya şişelerinin deliklerini büyüt sürümü arttır” der.

Satışları hızlar artan Eyüp Sabri birkaç ayda iflastan kurtulur.

Ülkemizi yönetmek için yola çıkanlar kurumları değil sadece vatandaşı da düşünmek zorundalar. Bu millet yokluğa alışmış ama bir yere kadar tahammül edebilir.

Asgari ücreti arttırıyorsun, peşine de %100 her şeye zam yapıyorsun. Düşük maaşla alabildiklerini zamlı maaşla da alamıyorlar.

Elektrik faturalarında dağıtım bedeli, sayaç okuma gece-gündüz tüketim, birde yanlış hatırlamıyorsam misafir ağırlama masraflarını da tüketicilere yükleyeceklerdi…

Devlet haberleşmesi, ulaşımını, elektriğini, suyunu bünyesinden çıkarıp özel şirketler zenginliklerine zenginlik katar 20 kuruşa mal ettiklerini 300 kuruş KW olarak halka dağıtır.

Bu paralar devletin kasasına gitseydi daha iyi olmaz mıydı?

Elden çıkarılan kurumlar birde yabancı şirketlere de satışmışsa vay halimize…

Savaş çıkmış olsa ulaşımın kesilir, elektrikler gider, üç beş devlete ait fabrikalar kalmışsa elektrik ve ulaşım olmadığı için üretim yapamayacak…

Elimiz kolumuz bağlanmış oturup kalacağız.

Isparta da ki elektrik kesintisinde olduğu gibi, Cumhurbaşkanı sözcüsü İbrahim Kalın’ın elektrikteki yüksek fatura şikâyetlerine yönelik yeni adımlar atıldığını beyan etti ama inşallah vatandaşın yararına olur. Ama başta kaçak elektrik kullanımını engelleseler bu millet daha fazla hırsızları beslemezler.

Devlet millet için var milletsiz devlet olmaz!

İlk önce milletin ihtiyaçlarını karşılayacaksın! Milleti akıl ve bedenen kuvvetli devletler hiçbir zaman yıkılmaz.

Dil, din, ırk fark etmez neticede ihtiyaçları aynı…

Aynı çatı altında yaşıyorsak, dedikleri gibi aynı gemideysek, gemi batarsa herkes boğulur. Zenginler kurtulur belki ama maddi zararları olur.

Devlet elektrikteki haksız kazançları kaldırırsa vatandaşın cebi açılan kolonya şişesi gibi rahatlar.

Diyeceğim ki elektriğin haksız kazançlarını kaldırıp yerine başka kazançlar kapıları açılırsa vatandaşın cep ağzı küçülür aldığı maaş cebine girmeden faturalarına gider. Bir kuru ekmeğe muhtaç haline gelir. Rahmetli Süleyman Demirel’in dediği gibi boş kazanın devirmediği iktidar yoktur.

Sağlıcakla Kalın…

191 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.