Hoşgeldiniz  

CEP DELİK CEPKEN DELİK…

Halit BEYTÜT | 13 Haziran 2021 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Cumhuriyet tarihinden bu yana ülke vatandaşı hiç bir dönemde bu denli çaresiz ve hiç bu kadar ekonomik açıdan perişanlaştı.

Gerek pandemi illeti ve gerekse de artan işsizlik ülke insanının belini bükerken hiç bir destek görmeyen esnaflarımızın çoğu kepenklerini kapatmak zorunda kaldı.

Açız aç diyen vatandaşa hükûmet yetkilileri muhalefete seslenerek aç açları doyurun demek talihsizliğinde bulunan bir dönemi yasamak bizleri gerçek manada üzüntülere sevk ediyor.

Ülkemi refaha ve mutlu yasama kavuşturacakları iddia edenlerin vatandaşın çaresizliğini sadece seyretmekle yetiniyorlar.

Vatandaş artık catsıya parasızlık yüzünden çıkamaz oluyor, zaruri tüketim ürünlerini sadece seyretmekle yetinmek zorunda bırakılmıştır.

İşçisi, memuru, emeklisi resmen sefilleri oynuyor da zati muhterem ülkeyi yönetenler ise gündemi değiştirmekle mesailerini harcıyorlar.

Kendi ülkesinin vatandaşlarına bu denli liyakat davranan bir yönetime bugüne kadar eşine rastlamadı.

Ne yazıktır ki ilimizde de durum son derece vahametini koruyor.

Batmandaki issiz sayısı her gecen gün artış kaydederken vatandaş evine ekmeği bile borç alma talihsizliğine girmiş bulunmaktadır.

İktidar ise ülkede hiç bir sıkıntı yokmuş gibi pişkin pişkin TV ekranlarında ahkam kesmekle meşguliyetlerini sahnelemekten kaçınmıyorlar.

Ülkemiz insanı artık her bakımdan umudunu, hayallerini yitirmiş bulunmakta ve ülke yöneticilerinden olan güvenini tamamen kesmiştir.

Ne zamana kadar böylesine vurdumduymazlık ve ne zamana kadar böylesine ibret verici umursamazlık devam eder bilinmez ama bilinen bir gerçek varsa o da milletin dayanacak gücünün de kalmadığıdır

Bu çaresizlik ve de bu perişan duruma dur diyebilecek bir kahramana ihtiyaç duyulduğu da kaçınılmaz bir durum arz etmektedir.

Benim cennet misali ülkemin fedakar insanları bu olumsuzluğu asla hak etmemiştir eyyy sağır sultanlar.

44 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.