Hoşgeldiniz  

ÇİFTÇİ’DEN BASIN AÇIKLAMASI

admin | 08 Mart 2022 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

ÇİFTÇİ’DEN BASIN AÇIKLAMASI

BESO Başkanı Mehmet Sıddık Çiftçi, “Ülke genelinde yaşanan temel gıda ürünlerinin tedariki ile ilgili durum ve olanlar bizleri fazlasıyla üzmüştür” dedi.

BESO Başkanı Mehmet Sıddık Çiftçi, yayımladığı basın metninde “Rusya-Ukrayna savaşı sonrası ortaya atılan iddiaların toplumda yanlış bir algıya ve paniğe neden oldu. Halkımız bu durumda panikle hareket etmemelidir. Gerek ayçiçek yağı, gerekse temel gıda ürünlerinin üretim ve temininde bir sıkıntı yoktur. Tedarik zinciri bileşenleri ve toptancıların depolarında yeteri kadar ürün mevcuttur. Bu konuda panikle marketlere yönelmenin ve sıkıntıya girmenin bir anlamı yoktur.

Tarım Bakanı Vahit Kirişci’nin Rusya-Ukrayna savaşının gıda piyasalarında arz eksikliğine yol açtığı ve bu sebeple temel gıda ürünlerinin fiyatlarının artacağı iddialarının gerçeği yansıtmadığını açıkladı. Bu konuda Tarım Bakanlığı’nın ve yetkililerin açıklamasına kulak verelim. Bilinçli bir şekilde yapılan kara propagandalara aldanmayalım ve bu tuzağa düşmeyelim. Özelde gıda sektörü, genelde tüm sektörlerde stokçuluk ve fırsatçılık yapmak hem yasal hem de etik olarak kabul edilemez. Fırsatçılık ve stokçuluk yapanlara karşı hep birlikte karşı duralım. Yalnız bu konuda vatandaş gibi mağdur olan küçük esnafa da sahip çıkalım” ifadelerini kullandı

49 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.