Hoşgeldiniz  

ÇİFTÇİLERE FISTIK FİDANI DESTEĞİ

admin | 22 Kasım 2020 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafında yürütülen “Meyveciliği Geliştirme Projesi” kapsamında İl Özel İdaresi destekleriyle temin edilen 200 bin adet Siirt Fıstığı Fidanı çiftçilere dağıtıldı.

Çiftçi Eğitim Merkezi’nde düzenlenen dağıtım törenine; Vali Hulusi Şahin, Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Şanlıurfa Bölge Birliği Müdürü Aytaç Onkun, İl Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Gün, Batman Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Abdulkadir Demir,  Ziraat Odası Başkanı Nizamettin Aydiş, Batman Fıstık Üreticileri Birliği Başkanı Hivzullah Aktaş, Ticaret Borsası Başkanı Arif Güneş ve çok sayıda çiftçi katıldı.

İl Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Gün’ün açılış konuşmasının ardından bir konuşma yapan Vali Şahin, İlimizde; Tarım ve Orman Bakanlığının desteklerinin yanı sıra İl Özel İdaresinin imkanları kullanılarak seracılığın geliştirilmesi, aromatik bitki yetiştiriciliğinin yaygınlaştırılması ve meyveciliğin geliştirilmesi konusunda çiftçileri desteklediklerini ifade etti.

Batmanlı çiftçilerin fıstık yetiştiriciliğine ilgi gösterdiklerini belirten Vali Şahin “Fıstık bitkisi belli bir yaştan sonra çok ciddi ekonomik getirisi olan bir bitki. Beş yıl önce hiç yokken, bugün Batman’da 60 bin dekar alanda fıstık yetiştiriciliği yapılıyor.  Bu nedenle ilgi de artmaya devam ediyor. Tek hedefimiz çiftçilerimizin ekonomisini güçlendirmek. Bugün 200 bin adet olmak üzere şimdiye kadar çiftçimize toplam 860 bin adet fidan desteğinde bulunduk ve desteklemeye de devam ediyoruz. Sloganımız Çiftçi Gülerse bütün ülke güler” diye konuştu.

Konuşmaların ardından çiftçilere toprakla buluşturulmak üzere 200 bin adet Siirt Fıstığı fidanı dağıtıldı.

94 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.