Hoşgeldiniz  

ÇIKARCI ZİHNİYET HER DEĞERİN ÜSTÜNDE

Halit BEYTÜT | 14 Aralık 2020 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Öylesine değiştirildi ki yaşam sürecimiz çıkarcılık, menfaat her türlü değeri altüst etmeye başladı.

Menfaat için en yakınını bile satanların oluştuğu bir dönemi yaşar olduk.

İçten pazarlıklı insanlar, sadece çıkarı olduğu için selam bile vermeyi, arkasından da kuyusunu kazmaya kalkışan bir zihniyetin esiri olan çıkar ve menfaat gurupları oluşmuştur.

Yalan, dolan, türlü türlü şaklabanlıklarla menfaat sağlamaya kalkışanlar ne yazıktır ki günümüzde itibar bile görmeye başlamıştır.

İnsanların beynine çıkar ve menfaati kazıyan bir zihniyetle yürütülen bir dönemin vicdan yoksunu sözde yöneticiler üzülerek ifade etmeliyim ki bu günün yalaklarına inanılmaz derecede itibar etmekteler.

Hal böyle olunca dürüstlükten şaşmayan, insan olmanın erdemini kaybetmemekte ısrar eden namus meftunu kesim ise ne yazıktır ki en çok ezilen hatta hor görünen kesim olmaktan kurtulamamaktadır.

Böylesine bir dönemi yasamak bize acı veriyor, böylesine çarpık bir düzen içimizi acıtıyor.

Her türlü haksız öngörüye rağmen insanlığını kaybetmeyen, çıkar ve menfaat güruhunun itibar görmesine aldırış etmeyen erdemliliğini kaybetmeyen gerçek dürüstlüğe inananlar bunlar kendine dert etmiyor, inançlarını asla kaybetmemeyi sürdürenlerinde olduğunu girmekte bizlere yetiyor Selam olsun çıkarcılığı, menfaati gözetmeyenlere…

82 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.