Hoşgeldiniz  

CİRO KAYIPLARINI ZAM YAPARAK KAPATMAYA ÇALIŞAN İŞLETMECİLER…

Halit BEYTÜT | 28 Haziran 2021 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Başta yeme-içme sektörü olmak üzere yaşanan ciro kaybı vatandaşa zam olarak yansıdı.

Salgın öncesi 90 TL olan kişi başı kahvaltı 130′ a çıktı.

Galiba vatandaşı daha da zora sokacak zamlar da yolda olacak.

Restoran ya da mağazaya giren tüketiciler fahiş fiyatlarla karşılaşıyor.

Pandemi dönemindeki ciro kaybını zam yaparak telafi etmeye çalışıyorlar.

Ham madde fiyatları düşmezse zam dalgası devam edecek gibi görünüyor.

Pandemide ki kayıplarını kapatmak için sattıkları ürünlerine acımasız bindirmelerle zam yapan işletmeciler kendi çıkarlarını böylelikle kapatmaya çalışırlarken, ya tüketicilerin hem maddi hem de manevi yöndeki kayıpları ne olacak diye sormazlar mı?

Kendi kayıplarını vatandaşa kesen ama vatandaşın pandemi dönemindeki inanılmaz kayıplarını hiç mi düşünmezler?

Onlar zam üstüne zam yaparken vatandaşların alım gücünün sıfırlandığını ve sadece vitrinlere bakmakla yetindiklerini hiç mi görmezler?

Varsın zam üstüne zamları yapadursunlar zamanı geldiğinde siftah bile yapamadan dükkânlarını kapatmak zorunda kalacaklarını da hiç mi hesaba katmazlar?

Faturayı en güçsüzler olan vatandaşa kesmekten başka bir yol seçmeyenler neden hesabı onları böylesine zam yapmaya zorlayanlara hesabi sormazlar anlamak mümkün değil.

Milleti soymak ve onların cebindeki son kurusa göz dikenler bilsinler ki bu ülkenin vatandaşına ettikleri bu zalimane düşünce terse dönüşecek ve yaptıkları vicdan yoksunu zamları eninde sonunda geriye almak zorunda kalacaklarını da bilsinler.

Hükumet vatandaşını soyup soğana çeviren bu vicdan yoksunlarını ikaz etmek yerine sadece yaptıklarını seyretmekle yetinmekteler.

Bu ülkenin insanlarının yitip giden alım güçlerine aldırış etmeyen ve sadece kendi kayıplarını telafi etmeye çalışanlara seyirci kalan iktidar da onlar kadar vatandaşına zulüm ettiklerinin farkında değiller galiba.

Vatandaşın dayanacak gücü kalmadı milletini böylesine çaresiz bir duruma sokanların millet sayesinde bulundukları yerde olduklarını hala düşünmek bile istemediklerine tanık olmak en büyük üzüntü verici bir durumdur.

Artık yeter her türlü eziyeti, yokluğu, çaresizliği vatandaşın sırtına yüklemekten vazgeçiniz.

Milletin feryadına kulak tıkayanlar, millete yapılan bunca eziyeti görmezlikten gelenler kafanızı gömdüğünüz kumdan çıkarın ve bu feryadı bir de gözlerinizle görün artık…

71 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.