Hoşgeldiniz  

‘ÇOCUK İSTİSMARI’ KONFERANSI VERİLDİ

admin | 06 Şubat 2020 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

İl Sağlık Müdürlüğü, sağlık personelinin çocuk istismarı vakalarında nasıl davranmaları konusunda eğitim amacıyla ‘Çocuk İhmal ve İstismarı konferansı’ düzenledi.

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü toplantı salonunda düzenlenen konferansa; İl Sağlık Müdürü Dr. Hakan Pamukçu, Vali Hulusi Şahin’in Eşi Gönül Elçileri Batman Temsilcisi Ebru Şahin, kurum müdürlerinin eşleri, sağlık çalışanları, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü personeli, STK temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı.

Konferansın açılış konuşmasını yapan İl Sağlık Müdürü Pamukçu, İlimizde çocuk istismarına ilişkin verilere dikkat çekerek: amaçlarının sağlık çalışanlarının çocuk ihmal ve istismarı konusunda karşılaşıldığı vakalarda bu çocuklara nasıl müdahale etmesi gerektiğini ve doğru tedavi yöntemlerini aşılamak olduğunu ifade etti. Daha sonra Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Çocuk ve Ergen Psikiyatristi Doç. Dr. Serhat Nasıroğlu, Çocuk İhmal ve İstismarı konusunda yaşanan vakaları ele alarak bu alanda çalışan sağlık personelinin çocuklara nasıl davranmaları konusunda bir konferans verdi.

223 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.