Hoşgeldiniz  

ÇOCUK YOĞUN BAKIM YATAK SAYISI ARTIRILDI

admin | 23 Eylül 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Batman Eğitim Araştırma Hastanesi Çocuk Yoğun Bakım Servisinde yapılan düzenleme ile yatak sayısı 16’ya çıkarıldı.

Öncesinde sadece 1. Basamak yoğun bakım hastalarına hizmet verilirken bundan böyle 3. basamak dahil hayati tehlikesi olan tüm kritik hastalara da hizmet verilebilecektir.

“3. BASAMAK SAĞLIK HİZMETİ VERİLİYOR”

İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Hakan Pamukçu “Çocuk yoğun bakım servisimiz, çocuk yoğun bakım uzmanı koordinatörlüğünde yaklaşık 6 aydır aktif olarak hizmet vermektedir. Çocuk yoğun bakım yatak sayısı 9 iken, yeni düzenleme ve kurulum ile 16 hastaya hizmet verebilecek düzeye gelmiş bulunmaktadır. Ayrıca öncesinde sadece 1.Basamak yoğun bakım hastalarına hizmet veriliyorken bundan böyle 3.basamak dahil hayati tehlikesi olan tüm kritik hastalara da hizmet verilebilecektir” dedi.

“ÇEVRE İLLERE DE HİZMET VERİYORUZ”

Çocuk Yoğun Bakım Uzmanı Dr. Sinan Yavuz, “Yeni düzenlemelerle birlikte fiziki şartlarımız, yoğun bakım hasta ve personel hizmet alanımız yaklaşık iki kat arttırıldı. İhtiyaç olan cihaz, personel ve tüm medikal destekler kısa bir sürede tamamlandı. 3.basamak sağlık hizmeti vermeye başladığımızdan buyana hem başka merkezlere sevk oranımızda azalma var hem de çevre illerden hasta alabilecek düzeyde yoğun bakım hizmeti vermekteyiz. Hastalarımıza kısa sürede ve nitelikli sağlık hizmeti vermek bizleri mutlu ediyor” dedi.

51 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.