Hoşgeldiniz  

ÇOCUKLAR EKOLOJİK SOKAKLARINI OLUŞTURUYOR

admin | 14 Ekim 2019 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Batman Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ile Çocuk Her Yerde Derneği tarafından, Pazar günü Beşevler Mahallesinde, çocuklarla ekolojik yaşam ve ekolojik mahalle inşa etmeyi amaçlayan sokak atölyesi etkinliği düzenlendi.

Çocuk Her Yerde Derneği üyeleri, gönüllüleri ve Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü görevlilerinin yer aldığı sokak atölyesi çalışmasına yaklaşık 50 çocuk katıldı. Beşevler Mahallesi 1314 sokakta gerçekleştirilen ekoloji atölyesine Belediye Başkan Yardımcısı Şehriban Aydın, meclis üyeleri ve Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Ahmet Oğurlu da katıldı.

Amacı, travmalara maruz kalmış yada risk altında olan çocukları atölye çalışmalarıyla kendilerini ifade edebilecekleri yaşam alanları yaratmak olarak belirlenen projede  ekolojiyi konu alan atölyeler düzenlendi.  Çocuk oyunları ve çeşitli sanat etkinlikleriyle desteklenen ekoloji atölyeleri, 5-15 yaş arasında yaklaşık 50 çocuğun katılımı ile gerçekleştirildi.

Proje kapsamında gerçekleştirilen atölyelerle, çocuklarda çevre bilincinin güçlenmesi, geri dönüşüm bilincinin artması, sorumluluk duygusu ve ekip çalışma ruhunun gelişimi, doğayla ve diğer canlılarla barış içinde yaşama bilincinin gelişimi amaçlandı. Atölye kapsamında oyunlar oynandı, bez afişe ekolojik dünya tasviri çizildi, birlikte yaşam ve paylaşım duygusu oluşturuldu, ekolojik bir mahalle ve sokak için sokakta çiçek ve fidan ekimi gerçekleştirildi ve çevre temizliği yapıldı.

186 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.