Hoşgeldiniz  

ÇOCUKLAR İÇİN HAZIRLANAN ‘HEDİYE KARAVANI’ BATMAN’DA

admin | 05 Ocak 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

İçişleri Bakanlığı, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Çocuk Oyunları ve Spor Kulüpleri Federasyonu iş birliğinde Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerindeki çocuklar için hazırlanan Hediye Karavanı Batman’a gelerek çocuklara eğitici oyunlar dağıtımı etkinliği gerçekleştirildi.

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfının Güneykent Mahallesinde yeni hizmete giren binası bahçesinde düzenlenen etkinliğe Vali Yardımcısı Tuğba Polat, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ümit Çiçek, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Beşir Arslan, Proje Koordinatörü Tuba Baylan, vatandaşlar ve çocuklar katıldı.

Çocuklara ücretsiz olarak kutu oyunları ve oyuncakların dağıtıldığı etkinlikte konuşan Çocuk Oyunları ve Spor Kulüpleri Federasyonu Proje Koordinatörü Tuba Baylan “Çocuk Oyunları ve Spor Kulüpleri Federasyonu olarak İçişleri Bakanlığı ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımızın işbirliği ile hazırladığımız batıdan doğuya doğru uzanan kardeşlik karavanının 12’nci durağı olarak Batmanda bulunuyoruz. Burada çocuklarımıza pandemi döneminde aileleri ile birlikte eğlenceli ve eğitici vakit geçirebilecekleri dokuz taş, üç taş, parmak maç, dama, mangala ve satranç gibi oyunlarımızı içeren hediyeler ile buluşturacağız” dedi.

Vali Yardımcısı Tuğba Polat, Çocuk Oyunları ve Spor Kulüpleri Federasyonu tarafından yürütülen bu anlamlı ve güzel projeden dolayı emeği geçenleri kutlayarak, kendilerine çalışmalarında başarılar diledi.

Hediye Karavanı, ilimizden sonra Mardin ve Diyarbakır’da yaşayan ihtiyaç sahibi çocuklara oyuncaklar dağıtmak üzere yola çıktı.

 

124 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.