Hoşgeldiniz  

ÇOK BİLGELİKTE ARTIK PARA ETMİYOR

Halit BEYTÜT | 13 Ocak 2020 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Ülkemiz genelindeki işsizliğin yarattığı acı tablo her geçen gün bariz bir şekilde kendini his ettirdi ki başladı ki artık üniversite mezunu olmak çok dil bilmenin bir işe yaramadığı belirtiliyor.

Özellikle sayıları yüzde 27’yi bulan genç nesil artık umutlarını tamamen yitirmiş ve başka ülkelere gitmenin yollarını aramaya başlamış.

Kendi ülkesinde yaşamını sürdüremeyeceğini gören ve her zaman gençliğimizle övünç duyduğumuz gençlerimizin böylesine umutsuzluğa sevk edilmiş olması ülkemiz ardına son derece utanç verici bir durumdur.

Neden böylesi bir durumu düşürüldü gençlerimiz neden bu duruma düşürülüp te karamsarlığa itilen genç neslimiz bu konuya hiç mi hiç değinmeyen işsizlik illetini görmezlikten elen bir iktidar her ne hikmetse onları iş istihdamı yarabilecek kanal peşinde koşmanın ve millet ne derse desin istediğini yapmakta kararlı olanların millete karşı işledikleri en büyük vefasızlığın bir tezahürüdür.

Milletin oylarıyla bu günkü konuma gelenlere siz isteseniz de istemeseniz de kanal yapılacak diyen bir cumhurbaşkanımızın millete karşı neden böylesine bir tavır takındığını ad gerçekten bilemiyoruz.

Bizler gençlerimizin böylesine adeta çaresizleştirilmiş bir hal içinde olmalarına son derece büyük üzüntü duymaktayız.

Bu gençler bizim geleceğimizin teminatı gençlerdir. Onlara umut vermek yerine umutsuzluğa sevk etmek ülkemiz adına son derece büyük bir ihanettir.

Bırakın kanal manalı ülkemiz gençlerini bir başka ülkelere gitme niyetlerini değiştirin beyler. İstanbul kanalının maliyetini işsizlerimize iş imkanları yaratarak bu milletin gönlünde daha bir ilahlaşabilir gençlerimize daha çok kazandırma başarısını gösterirsiniz.

Bu nedenlerle tüm umutlarını yitiren ve artık kendi ülkelerinden gitme eğimlinde olan gençlerimize karşı olan ahde vefa borcunuzu da ödeme imkanını bulur iktidar olduğunuzu kanıtlayabilirsiniz.

Bu yüzden artık üniversite mezunu olan gençlerimizin de artık mezun oldukları üniversitelerinden birer yarar görmüş olma şansını yakalayacaklarını hissettirmelisiniz.

Ülkemiz insanlarının tümüne yakını kanal İstanbul’a karşı olmuş durumda çünkü kanaldan önce boşta gezen milyonlarca işsizimize kanala harcayacağınız parayla ekmek götürebilecek iş sahibi olabilecek işsizlerimize en büyük iyiliği yapmış olursunuz.

Dileğimiz bu sevdadan vazgeçip asli göreviniz olan ülke insanının refah düzeyini insan onuruna yaraşır bir düzeye ulaşma gayreti içine girmenizdir.

Bu konuda aklıselimin lebse gelmesi ve yanlış inatçılıklardan vazgeçilmesi dileğiyle…

155 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.