Hoşgeldiniz  

ÇOK DİLLİ MÜZİK KOROSUNDAN ’24 KASIM’ KONSERİ

admin | 28 Kasım 2019 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle Üniversite Güzel Sanatlar Fakültesi ‘Çok Sesli ve Çok Dilli Müzik Korosu’ Şef Doç. Dr. Rohat Cebe yönetiminde, Merkez Kampüs Konferans Salonu’nda verdiği konser büyük beğeni aldı.

Rektör Prof. Dr. Aydın Durmuş’un ev sahibi olduğu konsere Vali Hulusi Şahin, Garnizon Komutanı Hv. S/S Albay İhsan Kaplan, kamu kurum yöneticileri, davetliler, üniversitemiz personeli, öğrencileri ve aileleri katıldı. Konserde açılış konuşmasını yapan Rektör Durmuş, “Üniversitenin üniversite olması için tam 100 yıl geçmesi lazımdır. Bunun sebebi ise kendi bilim adamlarını yetiştirebilmesi için bu sürece ihtiyacının olmasıdır” dedi.

Konserde selamlama konuşması yapan Vali Hulusi Şahin “Öncelikle bu değerli, elit koroya teşekkürlerimi arz etmek istiyorum. Çok güzel bir koro oluşmuş. Müziğin evrenselliğini hep birlikte göreceğiz. Üniversiteler sadece mühendis yetiştirmez. Üniversiteler şehirlerin sosyal ve kültürel hayatına katkılar sağlar, bu etkinlikte bunun en güzel örneğidir. Güzel sanatlar fakültemizin çok kıymetli yöneticilerini tebrik ediyorum” dedi. Bir birinden güzel eserleri seslendiren ve izleyenlerinden yoğun alkış alan Batman Üniversitesi Çok Dilli Çok Sesli Müzik Korosu, ‘Mağusa Limanı’ türküsünü seslendirerek Şehit öğretmen Şenay Aybüke Yalçın’ı da 24 Kasım’da anarak iki saat süren konserine son verdi.

252 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.