Hoşgeldiniz  

ÇOK SESLİ KORODAN MUHTEŞEM GECE

admin | 09 Aralık 2021 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Batman Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile Batman Belediyesi’nin “Aralık Ayı Kültür-Sanat Etkinlikleri” kapsamında bu kez Diyarbakır Kayapınar Belediyesinin çok sesli müzik korosu sahne aldı.

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü sahnesinde binlerce yıldır Mezopotamya’da ve İran coğrafyasında kullanılan, kulaktan gönüllere unutulmaz bir seda bırakan müzik aleti arbane ile unutulmaz bir gece yaşatıldı.  Daha önceden Şehit Şenay Aybüke Yalçın İl Halk Kütüphanesi’nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı karşılayan müzik korosu, bu kez Batmanlı müzikseverlerle buluşturdu.

Vali Yardımcısı Kadir Kılıç, Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Mete, İl Emniyet Müdürü Köroğlu Kıraç, İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet İhsan Aslanlı, bazı STK Başkanları ve Batmanlı müzikseverler programa katıldı.

Koroya teşekkür eden Vali Yardımcısı Kadir Kılıç “Teşriflerinizden dolayı hepinize teşekkür ediyorum. Sayın Valimiz Hulusi Şahin beyefendinin de çok selamları var. Gecemize renk kattığı için Diyarbakır Kayapınar Belediyesi müzik korosuna teşekkür ederim. Güzel ve keyifli bir vakit geçirdiniz. Hepinize katılımlarınızdan dolayı çok teşekkür ederim” ifadelerini kullandı

70 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.