Hoşgeldiniz  

ÇOK YAKINDA

Muharrem BİTEN | 23 Mayıs 2019 | Köşe Yazıları


Muharrem BİTEN
bitenmm@gmail.com

Bölgemiz insanı oluşan olumsuzluklara karşı çıkma konusunda çok sorumsuzdur.

Nasıl davranacağını bilmez, kendi toplumunu ve ailesinin geleceği konusunda nasıl davranacağı konusunda pek çaba sarf etmez ihmalkârdır.

Çoğu zaman da menfaati gereği bu durum kişisel çıkarlarına daha uygun olduğunu hesaplayarak aksi davranır.

Hepimiz şundan eminiz tefecilik bir toplumu bitiren, bir aileyi yok eden, onur şeref haysiyet kavramlarını yerle bir eden bu şebekenin bir toplum ve halk tarafından korunuyor olması anlaşılır gibi değildir.

Bu gün bu toplum tefeciye, kumarcıya, katile daha çok değer veriyorsa çoğu değerini kaybetmiş demektir. Nasıl kaliteli ve değerli bir halk tefecilik menfaat şebekesine teslim olmuş bulunuyor. Bu kadar ahlak dışı davranan,  örf ve adetlerimizi ayaklar altına almış bu şebekeye teslim oldu anlaşılır gibi değil, bunun çok iyi araştırılması lazım.

Ahlak bu kadar ayaklar altına alınmışken bir insanın kürdün ahlak değerleri konusunu topluma örnek gösterebilir. Eskiden Kürtler onurlu yaşam şeref ve haysiyet kavramları için canini verirdi, şimdi ne oldu bu halka diye çok üzülüyorum.

İnanılır gibi değil, bu insanlar eskiden değer verdiği her şeyi unutmuş bir kaç yüz tefeciyi tercihi kendine kıble kabul etmiştir. Adalet ne yapsın. Sen gidip tefecini şikayet etmiyorsan adalet ne yapsın. Rabbim yasaklamış, kanun yasaklamış, hiç bir kürdün şerefi ve onuru ayaklar altına alınması hoşuna gitmiyor nedir vurdumduymazlık anlamış değilim.

Kanun, tefeciyi, ona yardım eden siyasetçiyi, siyasetçinin zorbalıkla susturmaya çalıştığı adliye ve emniyet teşkilatını harekete geçirme yetkisini siz vatandaşa vermiş. Sadece şikâyet edeceksiniz bu şebekeleri, bu menfaat çetesi tefeci ve yardakçılarını.

Bu pislik, güneydoğudan kalkıncaya kadar sabırla üzerinde duracağım ve bu konuyu cumhuriyet savcılarına basın yoluyla ihbarda bulunmaya devam edeceğim.

441 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.