Hoşgeldiniz  

ÇÖP ALANI PARKA DÖNÜŞTÜRÜLDÜ

admin | 27 Ekim 2019 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel Haberler A- A+

Batman Belediye Eş Başkanları Dr. Mehmet Demir ve Songül Korkmaz davetlilerle birlikte Belde Mahallesinde 10 bin metrekare alan üzerine kurulan parkın açılışını gerçekleştirdi.

İMKB İlkokulunun yanında bulunan Parkın açılışına Belediye Eş Başkanları Dr. Mehmet Demir ve Songül Korkmaz, Belediye Başkan Yardımcıları Ercan Astan, M. Zeki Hedekoğlu ile Şehriban Aydın, HDP Batman İl Başkanı İkram İrgi, belediye birim müdürleri, belediye meclis üyeleri, mahalle muhtarları ve vatandaşlar katıldı.

10 bin metre kare alan üzerine kurulan Belde Mahallesi Parkı’na 250 adet ağaç, 300 adet çalı ve 200 adet kasımpatı çiçeği dikimi yapılırken, 200 metrekare pergole, 20 adet oturma bankı, 2 adet çocuk oyun grubu kurulumu gerçekleştirildi. 2 adet süs havuzunun da yapıldığı parkın açılışını gerçekleştiren Belediye Eş Başkanları önümüzdeki günlerde de Yeşiltepe, Güneykent ve Bağlar mahallelerinde yapımı tamamlanan parkların da açılışını yaparak vatandaşların hizmetine sunacaklarını belirtti.

Park açılışında konuşan Belediye Eş Başkanları Dr. Mehmet Demir ve Songül Korkmaz: “Gelecek yıl belediye mülkiyetine ait olan alanlarda 38 adet parkımızı tamamlayacağız. Batman’a layık işler yapacağız. Önümüzdeki hafta Yeşiltepe, Güneykent ve Bağlar Mahallesindeki parklarımızın açılışını yapacağız. Bizi yalnız bırakmayan muhtarlarımıza teşekkür ediyoruz. Çalışmalarımıza başlarken mahalle muhtarları, mahalle sözcülerimiz ve Meclis üyelerimizle beraber çalışacağımızı belirtmiştik. Bu şekilde çalışmalarımızı yürütüyoruz” dediler.

Açılışı yapılan Belde Mahallesindeki parkın çevresinde bulunan mahalle sakinleri ise, belediyenin daha önce çöp alanı olan yeri parka dönüştürmesinden duydukları memnuniyeti dile getirirken : “Burası dere yatağı ve çöp alanıydı. Çocuklarımızın okula gidiş dönüşlerinde endişe içerisindeydik. Belediyemizin yeşil alan olarak yaptığı parkımızı gördüğümüzde içimiz açılıyor. Emeği geçenlere teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştular.

205 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.