Hoşgeldiniz  

COŞKULU MEZUNİYET

admin | 23 Haziran 2019 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel Haberler A- A+

Batman Üniversitesi 2018-2019 akademik yılında mezun olan öğrencileri için Batı Raman Kampüsü’nde Mezuniyet Töreni düzenledi.
Mezuniyet Törenine; Batman Valisi Hulusi Şahin, Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aydın Durmuş, Garnizon Komutanı Hv. Tuğg. Coşkun Uçarcılar, kurum müdürleri, STK temsilcileri, üniversite personeli, öğrenciler ve yakınları katıldı.
Mezun veren fakülte, yüksekokul ve meslek yüksekokullarının mezuniyet kortejinden sonra saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okumamasıyla başlayan tören Rektör Prof. Dr. Aydın Durmuş’un konuşması ve ardından Vali Hulusi Şahin’nin konuşmasıyla devam etti.
Selamlama konuşması yapan Vali Hulusi Şahin, mezunlarımız bizleri Türkiye’nin geleceği hususunda umutlandırdığını ifade ederek sözlerine başladı. Bizim en kıymetli varlığımız; şuanda bu meydanı dolduran siz değerli genç kardeşlerimsiniz diyen Vali Şahin, “Sizlerle beraber geleceğe güvenle bakıyoruz.” dedi.
Selamlama konuşmasından sonra Batman Üniversitesi Birincisi Ferzi Melek Doğu’ya Başarı belgesi ve ödülü Vali Şahin ve Rektör Durmuş tarafından verildi. Ardından fakülte, yüksekokul ve meslek yüksekokulu birincilerine de ödülleri Vali Şahin, Garnizon Komutanı Hv. Tuğg. Uçarcılar ve Rektör Durmuş tarafından verildi. Ödüllerin verilmesinin ardından tören Sağlık Yüksekokulu Hemşirelik Bölümü öğrencilerinin “Hemşirelik Andını” okuyup yemin etmesiyle devam etti. Binlerce öğrencinin coşkuyla gökyüzüne, geleceğe keplerini fırlatmasıyla kep atma töreni tamamlandı.
Mezuniyet coşkusunun müzik konseri ile kutlandığı Batman Üniversitesi Mezuniyet Töreni’nde Hakan Tanış, Rapçi Blok, Grup Çaçaron ve Grup Bertaraf konser verdi ve gece havai fişeklerle aydınlandı. Mezunlar, aileleri ve öğrenciler gecenin geç saatlerine kadar eğlenerek müzik konseri ve halaylarla mezuniyet coşkusunu ölümsüz anılarla doldurdu.

285 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.