Hoşgeldiniz  

COVİD-19’U YENDİ HEMEN GÖREVİNE DÖNDÜ

admin | 30 Ağustos 2020 | Tüm Manşetler, Yaşam, Yerel, Yerel Haberler A- A+

Hastalığı yenen Doktor ‘Hastalarım beni bekliyor’ diyerek hemen görevinin başına döndü.

Batman Bölge Devlet Hastanesinde görev yapan Genel Cerrahi Uzmanı Dr. Vedat Deniz, COVİD-19 hastalık sürecini şu ifadelerle anlatıyor “Batman Bölge Devlet Hastanesinde Genel Cerrahi Uzmanı olarak görev yapmaktayım. Yaklaşık bir ay önce Covid-19’a yakalandım. Önceleri baş ağrısı ve ateşim vardı. Sonra şiddetli kas ve eklem ağrıları yaşamaya başladım. Ardından duyu ve tat kaybı gelişti. İştahım yoktu, hiçbir şey yiyemez olmuştum” dedi.

“ÇOK KORKTUM”

Dr. Deniz “Doktor olmama rağmen çok korkmuştum. İlk 5 gün çok zor geçti, böyle devam ederse ben nasıl dayanabilirim diye düşünmeye başlamıştım. Kafamı toparlayamıyordum. Bu meretten biran önce kurtulmalı ve görevimin başına dönmeliydim. İlaçlarımı düzenli kullanıyordum fakat iştahım olmadığı için yeteri kadar beslenemiyordum. Kendimi zorlayarak bol sıvı, taze meyve ve sebze tüketmeye başladım. İki haftanın sonunda şikâyetlerim azalmıştı fakat halsizliğim devam ediyordu” dedi

“MASKE, SOSYAL MESAFE VE HİJYEN”

Dr. Deniz “Birkaç gün sonra yaptırmış olduğum kontrol testim de negatif çıkınca hiç vakit kaybetmeden görevimin başına döndüm. Bana ihtiyacı olan hastaları bekletmek olmazdı. Özellikle şunu belirtmek isterim ki, ‘maske, sosyal mesafe ve hijyen’ bu üç kural şu pandemi sürecinde büyük önem taşımaktadır. Lütfen kurallara uyalım, uymayanları da uyaralım” ifadelerini kullandı.

198 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.