Hoşgeldiniz  

DAHA NE BEKLİYORSUNUZ… 

Halit BEYTÜT | 22 Temmuz 2020 | Köşe Yazıları


Halit BEYTÜT
batmanguncelgazetesi@hotmail.com

Kadın cinayetlerinin ardı arkası kesilmiyor, her gün ya bir kadına tecavüz ediliyor ya da hunharca katlediliyor tüm bu olup bitenler karşısında hala kadına şiddetin yasası raflardan inmiyor indirilmiyor.

Artık yeter dedirten olay önceki gün hunharca işlenen pınar cinayetiyle doruğa ulaştı.

Evli bir canavar tarafından öldürülüp önce yaktıktan sonra betona gömen caninin böylesi bir cinayeti işlemesinin tek nedeni edindiği cesarettir yani şiddet yasasının bir türlü çıkmak bilmeyen yasasıdır aldıkları güç.

Her gün kadınlarımızın feryadı arş alaya yükseliyor bizleri koruyun, şiddet yasamızı çıkarın diye ama sağır sultanlar bu gerçekleşmesi zorunlu hale gelen yasayı her nedense bir türlü çıkarmamakta ısrar ediyorlar.

Nerden çıkarılmıyor doğrusunu söylemek gerekirse buna akıl sır erdirilmiyor.

Bu ülkede kadın korunmak mı istenmiyor, bu ülkede kadının adı AP parti gelinceye kadar yoktu diyen zatı muhterem AK parti milletvekiline sormamak abesle iştigal olmuştur.

Sen AK parti gelmeden önce kadının adı yoktu diyorsun da AK parti geldiğinden beri kadına yönelik cinayetlerin haddi hesabı yok hanımefendi buna ne diyorsunuz bende söyleyeyim AK parti gelmeli kadının adı sadece Ö.l.ü.m olmuştur da kadına yönelik şiddet yasasının çıkarılması için neden kadını koruma adına gereken yasanın çıkarılmasına önayak olma gibi bir teşebbüste bulunmuyorsun.

Bu ülkede kadınlarımızın artık can güvenliklerinin bil kalmadığına olanak sağlayan son zamanlardaki kadın cinayetleri artık kadınlarımızın adeta korkulu rüya görmelerine neden olmaktadır. Milletvekillerinin analarına, avratlarına yönelik böylesi olası bir alçakça saldırı mı bekleniyor…

Diye sormak geliyor içimizden kadın cinayetlerine önceki gün bir yenisi eklenirken ülkemin insanları ayağa kalkarken zatı muhterem iktidar yetkilileri kadının böylesi alçakça katledilmesine hala seyirci mi kalacak diye düşünmemek elde değil, bu yüzden ben islam alemince son derece mukaddes birer varlık olan kadınlarımızın artık böylesi alçakça cinayetlere kurban edilmemesi adına gereken her türlü tedbirlerin alınması ve özellikle kadına şiddet yasasının hiç bekletilmeden çıkarılmasında büyük yarar olacaktır.

Bizler insan olarak kadına kalkan ellerin kırılması gerektiğinin savunucularıyız.

Kadın bizim için olmazsa olmazımızdır onları korumak ve kollamak bizlerin olmazsa olmaz görevidir.

127 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Batman Güncel Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.